fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Szorowarki, czyli urządzenia czyszczące jednotarczowe bez odsysania. Służą do czyszczenia podłóg poprzez ruch obrotowy okrągłej szczotki szorującej napędzanej silnikiem umieszczonym w głowicy maszyny. Szorowarka jednotarczowa jest pozbawiona układu odsysającego (silnika ssącego oraz listwy ssącej) osuszającego podłogę w trakcie czyszczenia. Dlatego też po użyciu szorowarki na mokro należy posłużyć się odkurzaczem do zbierania wody lub automatem szorująco-zbierającym (np. przy doczyszczeniach pobudowlanych). Niektórzy użytkownicy bądź producenci urządzeń czyszczących definicją  szorowarki obejmują również automaty szorująco-zbierające, czyli maszyny czyszcząco-osuszające do podłóg. 

szorowarka Numatic szorowarka Numatic, model NPR1515 - zapytaj o cenę

Sterowanie szorowarką

Maszyną czyszczącą steruje się za pomocą regulowanego gryfu wyposażonego w przyciski aktywujące urządzenie. Operator dopasowuje kąt nachylenia gryfu szorowarki w taki sposób, aby stać swobodnie w pozycji wyprostowanej z rękami lekko ugiętymi w łokciach. Maszyną szorującą wykonuje się ruchy wahadłowe (np. od lewej do prawej strony), cofając się do tyłu krok po kroku po wykonaniu każdego wahadła. Prędkość czyszczenia podłogi powinna być uzależniona od stopnia zabrudzenia podłogi. Podłogę mocno zabrudzoną można wstępnie namoczyć (rozlać płyn myjący) i po odczekaniu kilkunastu minut powtórnie dokładnie przeszorować. Szorowarką czyścimy cofając się do tyłu, aby nie stąpać po mokrej podłodze. Ważne jest, aby nie dopuścić do zasychania rozprowadzonego płynu czyszczącego na posadzce. W przypadku takiej sytuacji operator musi przerwać pracę i osuszyć podłogę odkurzaczem zbierającym. Pracując w zespole 2-osobowym jeden operator czyści podłogę szorowarką, drugi zbiera płyn z podłogi.

Parametry techniczne szorowarek

Szorowarki do podłóg charakteryzują się określonymi parametrami: szerokością roboczą, wagą, prędkością obrotową. Najczęściej spotykaną szerokością pracy jest szerokość 16” (cali) np. szorowarka Numatic NPR1515. W ten sposób mierzy się szerokość szczotki szorującej. Waga urządzenia czyszczącego ma zasadniczy wpływ na skuteczność usuwania zabrudzeń z czyszczonej podłogi. Obowiązuje zasada: im cięższa szorowarka tym lepsza wydajność czyszczenia. Standardem jest 30 kg - waga ta pozwala szorowarce skutecznie usuwać większość zabrudzeń. Każdą szorowarkę jednotarczową można dociążyć dodatkowym ciężarkiem. Szorowarki do czyszczenia podłóg pracują z określoną prędkością roboczą - od 120 do 230 obrotów szczotki na minutę (w zależności od modelu). Wyższe obroty szorowarki podłogowej nie gwarantują dokładnego usunięcia zabrudzeń z posadzki.

Szczotka szorująca

Standardowo szorowarki są wyposażone przez producentów w szczotki szorujące. Szczotki są wykonane z włosia polypropylenowego o średnicy około 0,6 mm. Szczotki szorujące są idealne do czyszczenia nierównych powierzchni posadzek (np. o głębokich fugach). Do czyszczenia powierzchni gładkich, mikroporowatych, do usuwania nagromadzonych warstw zanieczyszczeń stosuje się pady czyszczące, które mocuje się do szorowarki za pośrednictwem uchwytu padów (inaczej trzymak padów, padholder). Po założeniu pada przeznaczonego do polerowania podłóg, szorowarkę można użyć jako wolnoobrotowej froterki do usuwania smug.

Szorowarki Numatic

Najbardziej znaną szorowarką Numatic jest model Numatic BMD 1000 oraz Numatic BMD 1200S. Zasłynęły ze swojej prostej konstrukcji i bezawaryjnej pracy nawet w najcięższcych warunkach (budownictwo). Następcami tych urządzeń czyszczących są szorowarki Numatic NPR 1515 oraz Numatic NR 1500S. Wszystkie szorowarki Numatic mają przekładnię planetarną zatopioną i pracującą w oleju zamkniętym w hermetycznej obudowie. Bardzo popularnym modelem szorowarki dwubiegowej jest szorowarka Numatic NRT 1530HD, która pracuje na obrotach 150 lub 300 obr./min. Firma Numatic proponuje również swoim klientom lekką szorowarkę do zastosowań półprofesjonalnych lub domowych. Modele Numatic NLL 332 oraz Numatic NLL 415 są przeznaczone do lekkich prac czyszczących na podłogach i posadzkach różnego typu.

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */