fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Jak zatrzymać pracownika sprzątającego na dłużej w Twojej organizacji?

Personel sprzątający pełni kluczową rolę w utrzymaniu czystości, higieny i estetyki w różnych typach obiektów zarówno komercyjnych jak na przykład biura, hotele, zakłady produkcyjne jak i instytucjonalnych typu szkoły, urzędy czy szpitale. Jeśli jesteś szefem zespołu sprzątającego lub prowadzisz firmę sprzątającą zwróć uwagę, że dbanie o pracowników sprzątania przynosi wymierne korzyści dla Ciebie i Twojej organizacji. Co więcej, naprawdę niewiele potrzeba, żeby zatrzymać pracownika sprzątającego na dłużej.

Jak dbać o personel sprzątający

Zwiększenie wydajności pracy personelu sprzątającego

Pracownicy, którzy czują się docenieni i dobrze traktowani, zwykle wykazują większą produktywność. Ich motywacja i zaangażowanie w wykonywanie powtarzalnych i monotonnych obowiązków będzie się zwiększać i w konsekwencji doprowadzi do lepszej wydajności i jakości pracy. Jako szef lub kierownik firmy sprzątającej możesz być pewien, że skróci się czas i spadną koszty wykonywanych zadań w obiekcie.

Ograniczenie zjawiska porzucania pracy

Największym problemem w firmach sprzątających jest duża fluktuacja kadr najniższego szczebla. Duża rotacja kadr potrafi zniweczyć pracę, którą wykonałeś, żeby zdobyć klienta. Problem ten dotyka zwłaszcza średnich i małych firm sprzątających, które nie mają wyspecjalizowanego działu HR. Dlatego zwróć uwagę, w jaki sposób motywujesz i angażujesz pracowników w codziennej pracy. Umiejętne wykorzystanie dostępnych narzędzi zarządzania pracownikami liniowymi potrafi zachęcić ich do pozostania na dłużej w firmie, co z kolei obniża koszty rekrutacji i szkolenia nowych pracowników. 

Uśmiechnięty personel wizytówką Twojej firmy sprzątającej 

Dobrze traktowany personel sprzątający ma pozytywny wpływ na atmosferę w miejscu pracy. Zwróć uwagę na fakt, że uśmiechnięty i zadbany personel przyczyni się do promowania kultury szacunku i wartościowania wszystkich ról (nawet tych sprzątających) w organizacji. Jako szef organizacji czy zespołu wiesz dobrze, że łatwiej i przyjemniej się pracuje w “uśmiechniętym” otoczeniu, prawda? Poza tym uśmiech na twarzy i zaangażowanie jest czynnikiem wyróżniającym spośród innych konkurencyjnych firm. 

Zdrowie i bezpieczeństwo 

Dbanie o personel sprzątający obejmuje również zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, takich jak odpowiednie szkolenia, sprzęt i odzież ochronna. To nie tylko zmniejsza ryzyko wypadków, ale także pokazuje pracownikom, że ich bezpieczeństwo jest priorytetem. Czując się bezpiecznie Twój personel będzie bardziej przywiązany do firmy lub organizacji, w której pracuje i rzadziej będzie myślał o zmianie pracy.


Jak dbać o personel sprzątający?

Podsumowując, dbanie o personel sprzątający ma wiele korzyści. Tworzy to pozytywne środowisko pracy, które sprzyja produktywności, retencji pracowników, jakości usług i bezpieczeństwu. Warto zauważyć, że "dbanie" oznacza nie tylko odpowiednie wynagrodzenie, ale również szacunek, możliwości awansu, szkolenia, bezpieczne warunki pracy i uznania za dobrą pracę.

Dodatkowo zwróć uwagę na narzędzia, sprzęt i urządzenia czyszczące, jakie zapewniasz swoim pracownikom - one również potrafią zwiększyć zaangażowanie i przyjemność z wykonywanej pracy. Dobrym i wydajnym sprzętem po prostu łatwiej i przyjemniej się sprząta.

Jeśli potrzebujesz wsparcia i doradztwa w zakresie prowadzenia firmy sprzątającej skontaktuj się z nami.

autor: Bartosz Wiśniewski, doradca w firmie Haerson Urządzenia Czyszczące i instruktor w Akademii Profesjonalnego Sprzątania

 

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */