fbpx
+48 58 352 09 73
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Jeśli stoisz przed koniecznością zakupu odkurzacza do biura czeka Cię niełatwy wybór. Obecnie na rynku jest wiele odkurzaczy biurowych różnych marek o dużej rozpiętości cenowej. Jeśli zależy Ci na optymalnym wyborze sprawdź poniższe kryteria wyboru, z pewnością ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Kryteria wyboru odkurzacza biurowego:

- profesjonalne użytkowanie

- gwarancja i serwis

- niezawodność i trwałość

- pojemność zbiornika

- długość kabla

- cena worków

- cena odkurzacza

- trwałość akcesoriów

- głośność pracy

- skuteczna filtracja

- wydajność pracy

- wygląd odkurzacza

 

Profesjonalne użytkowanie odkurzacza biurowego

Jeśli kupujesz odkurzacz do biura wybierz markę producenta odkurzaczy profesjonalnych. Nie kupuj odkurzaczy typu domowego, komercyjnego w sieciach agd, ponieważ po pierwsze nie są one trwałe, a po drugie w razie awarii sprzedawca zakwestionuje reklamację i nie uwzględni jej wiedząc, że odkurzacz był kupowany do użytku profesjonalnego (zakup na firmę, na fakturę).

Gwarancja i serwis

Dobre odkurzacze do biur posiadają minimum 2-letnią gwarancję na profesjonalne użytkowanie. To wystarczające zapewnienie dla użytkownika, że w razie uszkodzenia bądź awarii odkurzacz będzie objęty przez producenta opieką serwisową Najlepszy opieka techniczna to serwis door-to-door, co oznacza, że po zgłoszeniu awarii, kurier odbiera od użytkownika odkurzacz i kieruje go do serwisu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż wyręcza użytkownika z konieczności dostarczenia odkurzacza na własną rękę.

Niezawodność i trwałośćużytkowania odkurzaczy do biur

Wszyscy producenci zapewniają swoich potencjalnych użytkowników, że to właśnie ich odkurzacze biurowe są najtrwalsze i najbardziej niezawodne. Trudno to zweryfikować na początku zakupu zwłaszcza odkurzacza nowej marki, producenta, którego nie znamy. Warto wtedy zasięgnąć opinii użytkowników w internecie, albo sprawdzić cechy odkurzacza, które wiele mówią o jego trwałości i odporności na uszkodzenia: np. waga odkurzacza - jeśli odkurzacz dużo waży to oznacza, że został wykonany z solidnych materiałów. Duży udział w wadze odkurzacza ma turbina ssąca umieszczona w głowicy. Lekkie odkurzacze mają turbiny jednorazowe, w części wykonane z tworzywa. Turbiny trwałe, przeznaczone do ciągłej, wielogodzinnej pracy są ciężkie, ale dzięki temu zapewniają niezawodność. Waga odkurzacza do biura poniżej 6 kg każe się mocno zastanowić, czy nie kupujemy jednorazówki.

Pojemność zbiornika w odkurzaczach biurowych

Odkurzacze do sprzątania biur z reguły mają zbiorniki o pojemnościach 8 i 15 litrów - to standard międzynarodowy. Odkurzacze o pojemności 8 litrów przeznaczone są do sprzątania małych biur lub zanieczyszczeń o małej objętości (wpływa na szybkość zapełniania worka i ekonomię zużycia worków). Odkurzacze do biur o pojemności 15 litrów dedykowane są do większych biur lub zbierania zanieczyszczeń o większej o objętości.

Długość kabla

Bez wątpienia im dłuższy tym lepszy. Minimum 10 metrów. Ważny parametr, który pozwala się skupić na szybkiej pracy, a nie na szukania gniazdek do przełączania kabla, aby przejść do kolejnego pomieszczenia. I rzecz najważniejsza - zwijacz kabla. Użytkowanie długiego kabla może być dość kłopotliwe przy jego zwijaniu i rozwijaniu. Dobry odkurzacz biurowy ma ręczny zwijacz kabla “na korbkę”, to proste i niezwykle trwały mechanizm. Ułatwia życie każdemu użytkownikowi oraz wpływa na trwałość - zapobiega skręcaniu się żył wewnątrz izolacji.

Cena odkurzacza biurowego

Ile kosztuje dobry odkurzacz biurowy? Sporo, co najmniej 2-krotnie w porównaniu do dobrego odkurzacza domowego. Tak jak ze wszystkim, jeśli chcesz kupić dobry odkurzacz na lata, musisz wydać większą kwotę pieniędzy, ale za to zyskujesz pewność, że kupiłeś dobry i niezawodny odkurzacz, który będzie Ci służył przez nawet kilkanaście lat. Przed zakupem warto wyznaczyć sobie budżet zakupowy, czyli określić, ile pieniędzy chcemy wydać na zakup, a następnie porównać wybrane modele, które mieszczą się w budżecie. Warto też dopytać sprzedawcy, być może przygotuje dla nas ofertę specjalną.

Cena worków

Worki to ważny element wyboru odkurzacza. Po pierwsze ze względu na funkcję, którą pełnią oraz element kosztotwórczy w użytkowaniu odkurzacza. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie ma odkurzaczy bezworkowych do profesjonalnego użytkowania. Domowe odkurzacze bezworkowe stosowane w sprzątaniu profesjonalnym szybko się uszkadzają. Worek to pierwszy stopień filtracji, dlatego ważne jest, aby był wykonany nie z papieru, ale wielowarstwowej tkaniny. Tylko wtedy mamy pewność, że zebrany kurz nie trafi z powrotem do pomieszczenia, które odkurzamy. Worki papierowe (z reguły zamienniki oryginałów), mają bardzo niską cenę, ale cechują się słabą filtracją oraz są nietrwałe ( łatwo się uszkadzają).

Trwałość akcesoriów

Ssawki, węże i rury ssące. Im lepsze tym trwalsze, jakość należy sprawdzić organoleptycznie - dotykając i oglądając dany sprzęt. Są to akcesoria, które się zużywają w trakcie pracy, zatem ich wymiana może być kosztowna, jeśli z powodu słabego wykonania będzie trzeba robić to często. Zwróć uwagę na możliwość wymiany końcówek węża ssącego oraz materiału, z którego wykonane są rury: tworzywo, aluminium czy stal nierdzewna.

Głośność pracy

Od dobrego odkurzacza biurowego wymaga się, aby był cichy w trakcie pracy i nie przeszkadzał innym osobom przebywającym w sprzątanym pomieszczeniu.Głośność pracy jest bardzo subiektywnym odczuciem, dla jednego dany odkurzacz jest głośny, a dla drugiego jest cichy. Producenci, również nie pomagają w rozwikłaniu tego dylematu publikując różne poziomy głośności. Wynik pomiar głośności w pewnej odległości od odkurzacza będzie inny niż stojąc przy odkurzaczu. Warto też wziąć pod uwagę, że w profesjonalnych odkurzaczach biurowych bardziej słychać świst ssawki niż odgłos silnika. Czyli w praktyce nie ma większego znaczenia, czy odkurzacz ma 69 dB czy 72 dB.

Filtracja pyłów w odkurzaczach biurowych

Skuteczna filtracja opiera się na 2 stopniach: worek oraz filtr główny. Oba muszą być wielowarstwowe. Dodatkowo od filtra głównego wymaga się, by był łatwo wyciągany, odporny na uszkodzenia w trakcie oczyszczania oraz wielorazowego użytku. Do odkurzaczy do biura można dokupić filtr antyalergiczny lub filtr wielorazowego użytku, który obniży koszt użytkowania.

Wydajność pracy

Kupując jakiekolwiek urządzenie do sprzątania, oczekujemy, że wykona swoje zadanie szybko i skutecznie. Porównując odkurzacze biurowe pomiędzy producentami zwróćmy uwagę, czy jest możliwość zastosowania turboszczotki. Turboszczotka 3-krotnie skraca czas odkurzania oraz poprawia skuteczność (wyczesuje brud z głębi runa wykładziny) w porównaniu do standardowej ssawki dostarczanej w komplecie z odkurzaczem. Natomiast, jeśli zamierzamy odkurzać panele, parkiet, linoleum czy płytki ceramiczne należy dokupić ssawkę tzw. “parkietówkę”. Dzięki niej również skrócimy sobie czas pracy oraz dodatkowo ułatwimy odkurzanie. Jest ona lekka, wygodna, szybka i dokładniejsza w odkurzaniu niż ssawka standardowa.

Wygląd odkurzacza

Z reguły kupujemy to, co jest ładne i przyciąga. Na rynku jest wiele nowocześnie wyglądających odkurzaczy biurowych. Przyciągają naszą uwagę ładnym designem i kolorem. To kryterium wyboru jest ważne tylko przez 5 minut po zakupie. Potem, w trakcie użytkowania zaczynasz oceniać odkurzacz do biura pod kątem ergonomii, trwałości i skuteczności odkurzania. Dlatego nie warto kierować się wyglądem przy wyborze odkurzacza biurowego.

Powyższe kryteria prawie w całości wyczerpują temat wyboru odkurzacza do sprzątania biura. Nasza firma od wielu lat sprzedaje odkurzacze biurowe, oferując trwałe i niezawodne urządzenia. Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś zasięgnąć dodatkowej porady, zapraszamy do kontaktu.

 

 

Autorem artykułu jest Bartosz Wiśniewski, właściciel firmy Haerson, autoryzowanego dealera urządzeń do profesjonalnego sprzątania firmy Numatic International. Kopiowanie artykułu i jego modyfikacje są zabronione bez zgody autora. Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na temat profesjonalnego sprzątania na stronie https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania.html

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 583 520 973
 • Producenci

  numatic maszyny czyszczące,urządzenia czyszczące
 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce plików cookies

Zrozumiałem