fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Sporą chłonnością, twardością, a na dodatek wrażliwością na działanie środków myjących wyróżnia się lastriko, piaskowiec oraz granit. Do podłóg kamiennych używamy odmiennych technologii pielęgnacyjnych. Wszystko jest zależne od konkretnego rodzaju posadzki. Kluczem do sukcesu jest wybór środka pielęgnującego o konkretnym ph oraz liczbie kwasowej i zasadowej. 

Bardzo ważne są także aktywne substancje. Niestety, ale utrzymanie posadzki kamiennej na wysokim poziomie czystości wymaga nakładów pieniężnych. Wybierając odpowiednie preparaty, osiągamy już połowę sukcesu i możemy być jednocześnie pewni, że nic złego nie stanie się naszej posadzce. 

Granit

Posadzki granitowe wyróżniają się po pierwsze małą porowatością, a po drugie sporą twardością. O granicie śmiało, można powiedzieć, że jest on odporny na intensywnie zmieniające się warunki atmosferyczne. Mając to na uwadze granit może zostać użyty na zewnątrz. Jednak chcąc stosować granit na zewnątrz, musimy pamiętać o tym, że ma on tendencję do chłonienia tłuszczów i wody. Dlatego ważna jest jego impregnacja. Możemy dzięki niej zabezpieczyć granit na wiele lat. Środki do pielęgnacji granitu powinny mieć ph na poziomie od 6 do 8. 

Marmur

Marmur ma to do siebie, że jest mało odporny na ścieranie. W związku z tym musimy zadbać o odpowiednią konserwację oraz impregnację. Posadzkę należy zabezpieczyć odpowiednio przed różnymi uszkodzeniami. Polecamy nałożenie dodatkowej warstwy ochronnej. Dzięki temu nie doprowadzimy do nieestetycznych plam na marmurze. Marmur należy pielęgnować codziennie. Mamy na myśl zamiatanie oraz także zmywanie przy wykorzystaniu środków o ph 7. Marmuru nie powinniśmy doczyszczać padem czarnym. Lepszym wyborem są pady niebieskie oraz zielone.

Piaskowiec

Piaskowce to skały, które chłoną, a do tego nieustannie oddają wodę. Intensywność oddawania wody jest zależna od samego kamienia, jego ziarnistości, jak i temperatury otoczenia i jego wilgotności. Zabrudzenie dosyć silne doprowadzi do zabrudzeń w swobodnym oddychaniu. Prowadzi to do kruszenia się piaskowca. 

Gdy utrzymamy piaskowca w czystości, to unikniemy nieestetycznych pęknięć. Piaskowca nie należy polerować oraz nakładać na niego akrylowych ochronnych powłok. Pielęgnacja to tak naprawdę jedynie zamiatanie oraz zmywanie roztworem o 7 ph. Wybrany środek powinien także mieć dobre impregnujące właściwości. 

Wapień

Wapień w odróżnieniu od marmuru i granitu wyróżniają się strukturą mocno porowatą. W związku z tym musimy zadbać o przeprowadzenie zabiegów impregnacyjnych. Do mycia stosować powinniśmy preparaty chemiczne, które zabezpieczają powierzchnię posadzki kamiennej.

Do mycia stosujmy środki chemiczne, które nie tylko usuną brud, ale także wypełnią oraz zabezpieczą wszelkie otwory na długi czas. Zabiegi, które związane są z pielęgnacją, powinniśmy powtarzać regularnie. Do doczyszczania tego typu posadzek polecamy wykorzystanie alkaicznych środków.

Lastriko

Jest to betonowa posadzka starannie wyszlifowana. Jest to posadzka, która jest odporna na ścieranie, a do tego także na wnikanie zabrudzeń. Cement, który stanowi 1/3 zawartości jest bardzo porowaty oraz wrażliwy. Do mycia poleca się środki o ph 8. Genialne rezultaty osiągniemy poprzez stosowanie środków mydlanych.

Gres i klinkier

Są to wszelkie materiały wykonane z gliny oraz do tego wypalane w piecach. Gresy można dzielić na glaserowane (bez zabezpieczeń) oraz porowate (impregnacja). Ich powierzchni są odporne na wszelkie chemiczne związku. Pielęgnuje się je poprzez zmywanie oraz zamiatanie. Nie róbmy tego jednak na mokro. Idealnie będzie się ten proces pielęgnacyjny przeprowadzać na wilgotno. Warto pomyśleć o polimeryzacji, ale nie w przypadku, gdy materiał ma małe pory. 

Posadzki kamienne można poddać renowacji. Wyróżnia się trzy główne zabiegi:

Szlifowanie - Dokonuje się ścierania mechanicznego. Do tego należy użyć odpowiednich segmentów. 

Proszkowanie - Do tego procesu jest wykorzystany proszek polerski.

Krystalizacja - W tym przypadku w posadzkę wciera się fluorokrzemian. 

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */