fbpx
+48 58 352 09 73
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Posadzka musi błyszczeć

Czy zauważyliście, że w amerykańskich firmach nie tylko aktorzy, ich gra oraz fabuła się wyróżnia? Swoich wyglądem wyróżnia się także podłoga, która błyszczy niczym lustro i mamy wrażenie, że można się w niej przeglądać. Musimy przyznać, że podłogi w amerykańskich produkcjach robią ogromne wrażenie. Czy w naszym kraju można spotkać posadzki tak wyglądające? Raczej jest to wciąż rzadkością.

Nie ma jednak co się temu dziwić, ponieważ amerykanie mają spore doświadczenie w zastosowaniu posadzek pokrytych polimerem. Posadzki polimerowe pojawiły się wraz z momentem pojawienia się płytek VCT, które przypominają nasze płytki PVC. Wówczas ruszyła produkcja powłok polimerowych, które miały za zadanie zabezpieczać właśnie płytki podłogowe.

Ich główne zadanie to ochrona przed ścieraniem się podłogi pod podeszwami butów osób przechodzących, czy też pod kołami przejeżdżających wózków. Powłoki polimerowe są także nazywane powłokami zabezpieczającymi. Wzięło się to właśnie od funkcji głównej, a więc zabezpieczenia.

Ochrona podłogi poprzez polimeryzację

Powłoka polimerowa wbrew pozorom wcale nie jest gruba. Jej grubość to około 0,2 milimetra. Tak drobna warstwa jest w stanie zabezpieczyć przed zarysowaniami drobnymi, które powstają przy użytkowaniu podłogi. Przyczyną ścierania się podłogi są wszelkie drobinki pyłu, piasku, jak i brudu, które pod podeszwami oraz kołami wózków się jednak znajdują. Działają podobnie jak papier ścierny. Powierzchnia podłogi jest regularnie ścierana. Jednocześnie tworzą się bruzdy i zarysowania. Co ciekawe, proces niszczenia posadzki następuje w niezwykle krótkim czasie. Po prostu starta zostaje warstwa wierzchnia.

Jak to wygląda, posiadając zastosowaną powłokę polimerową? W pierwszej kolejności jest ścierany polimer, a podłoga jest w zasadzie nietknięta. Wszystkie uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania dotyczą polimeru, a nie podłogi. Jest to najważniejszy powód, dla którego stosowane są powłoki zabezpieczające.

Podłogi, na których znajduje się warstwa polimerowa, nie szarzeją. Nie musimy się obawiać tego, że tracą swój kolor oraz blask. Pory są zabezpieczone przez powłokę polimerową, a więc brud nie wchodzi w strukturę naszej podłogi. Cały brud oraz wszelkie zanieczyszczenia powstają na pierwszej warstwie polimerowej. Jest to już kolejny argument, który skłania nas ku polimeryzacji.

Ułatwione czyszczenie oraz pielęgnowanie podłogi

W związku z tym, że wszelkie zanieczyszczenia pozostają na wierzchu polimeru, możemy liczyć na ułatwione czyszczenie oraz pielęgnację podłogi. Powłoka polimerowa jest gładka. Mamy do czynienia z jednolitą strukturą, która jest pozbawiona wszelkich porów. Cząstki brudu nie przyczepiają się do powłoki. Właśnie dlatego łatwo czyści się podłogi polimerowe. Na pewno jest to nieporównywalne z podłogami niezabezpieczonymi.

Nie można także pominąć aspektu ekonomicznego. Na środki chemiczne wydamy znacznie mniej. Do tego dochodzi także redukcja kosztów pracy ludzkiej. Bez wątpienia odnotowujemy każdego roku ich wzrost.

Nastawiając się na oszczędności, nie można zapomnieć o tym, że musimy wynegocjować od klienta fundusze dodatkowe na przeprowadzenie procesu polimeryzacji. Gdy nie uda się pozyskać środków dodatkowych, to niestety do tego będziemy musieli dopłacić. Niestety powyżej wymienione korzyści finansowe nie są w stanie pokryć wszelkich kosztów, które są bezpośrednio związane z nałożeniem specjalistycznym polimeru.

Spory prestiż

Na pewno wygląd podłogi z zabezpieczeniem polimerowym budzi ogromny podziw. Widać po osobach widzących po raz pierwszy to rozwiązanie spore zaskoczenie. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Gdy wchodzi się do budynku, w którym podłoga wręcz lśni, to od razu zmienia się (na plus) nasze podejście. Za granicą pojawiło się określenie na błyszczącą podłogę „wet look”. Wzięło się to od porównania podłogi polimerowej do lustra wody.

W Stanach Zjednoczonych „wet look” to absolutny standard. Do tego stopnia, że budynki, które nie mogą pochwalić się taką podłogą, odbierane są jako firmy, które są w upadłości. Na pewno czysta i zadbana podłoga świadczy tylko i wyłącznie na plus o właścicielu firmy.

Gdy podłoga jest zaniedbana, to kompletnie nie liczą się pieniądze, które zostały zainwestowane w architektów oraz projektantów wnętrz. Zszarzała oraz zmatowiona podłoga jest absolutnie nie do przyjęcia. Jeśli podłogi są nieświeże oraz zanieczyszczone, to nie zrobią dobrego wrażenia na gościach lub potencjalnych klientach, którzy odwiedzają budynek. Nie jest to efekt, na którym zależałoby jakiemukolwiek zarządcy.

Jednak powłoki polimerowe sprawiły, że nie musimy się kompletnie obawiać negatywnych wrażeń estetycznych. Polimer, który jest prawidłowo utrzymany, zawsze wywołuje pozytywne emocje. Wygląd jakby mokrej oraz nieporysowanej podłogi jest imponujący i do niego właśnie chcemy dążyć. Warto włożyć troszkę wysiłku, aby podłogę zabezpieczyć coraz popularniejszą warstwą polimerową.

Jakie informacje trzeba przekazać klientowi?

Tak naprawdę powodów racjonalnych, które przemawiają za powłoką polimerową, jest kilka. Jedni zostają przekonani po pięknym wyglądzie posadzki, a inni przekonają się dopiero po ułatwionym czyszczeniu podłogi oraz analizując korzyści finansowe. Niektórzy także decydują się na powłoki polimerowe z uwagi na antypoślizgowość. Zabezpieczenie powłokami uzasadnione jest ekonomicznie i przynosi w dłuższym okresie użytkowania wymierne efekty.

Firmy, które w swoje ofercie posiadają powłoki polimerowe, przekonują swoich potencjalnych klientów, przedstawiając korzyści tego rozwiązania. Jednak przedstawiciele firm nie powinni jedynie ograniczać się do wyszczególnienia zalet. Ważna jest informacja, dla jakich posadzek sprawdza się polimer, a dla których jest całkowicie bezużyteczny. Od tej informacji należy wyjść.

Bardzo ważne jest także uświadomienie całego procesu nakładania powłoki polimerowej. Klienci muszą mieć świadomość, że podłoga zostaje wyłączona z użytkowania na kilka, a nawet na kilkanaście godzin bezpośrednio po nałożeniu powłoki. W tym czasie wszystko musi dokładnie wyschnąć oraz się utwardzić. Czynniki te są bardzo ważne, ponieważ to od nich zależny jest efekt pielęgnacji podłogi. Chcesz mieć podłogę jak w amerykańskim firmie? Teraz to możliwe.

Produkty do polimeryzacji można znaleźć w naszym sklepie internetowym:

https://euro-mop.pl/pl/c/Zabezpieczanie-podlog/2283797

 

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 583 520 973
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */