fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

DOCZYSZCZANIE POSADZKI USUWANIE STARYCH POWŁOK ZABEZPIECZAJĄCYCH

1. Opróżnij pomieszczenie z mebli.
2. Starannie pozamiataj posadzkę korzystając z mopa akrylowego (1).
3. Użyj skrobaka lub szpachelki, aby usunąć przylegające zabrudzenia np. taśmę, naklejki, gumę itp (2).
4. w wiadrze z czystą wodą lub zbiorniku maszyny jednotarczowej.
5. Obficie nałóż roztwór roboczy na posadzkę za pomocą mopa lub maszyny jednotarczowej. Duże powierzchnie podziel w trakcie pracy na mniejsze obszary robocze (4).
6. Odczekaj kilkanaście minut, aż środek chemiczny zacznie działać i rozmiękczać stare powłoki zabezpieczające.
7. Zacznij doczyszczać narożniki i krawędzie posadzki w pomieszczeniu używając packi z odpowiednim padem prostokątnym. Jeśli zauważyłeś fragmenty nie rozpuszczonej powłoki zabezpieczającej użyj TERRANO lub TERRADUR w spray-u i powtórz doczyszczanie (5).
8. Następnie rozpocznij szorowanie posadzki korzystając z maszyny jednotarczowej oraz pada doczyszczającego ETC. W przypadku wysychania posadzki rozlej dodatkowo roztwór chemiczny. Nie dopuszczaj do wysychania posadzki (6).
9. Przeszoruj raz jeszcze miejsca na posadzce szczególnie zabrudzone.
10. Zbierz brudną wodę z posadzki posługując się profesjonalnym odkurzaczem do zbierania wody. Przemyj mopem z czystą wodą całą powierzchnię posadzki usuwając wszelkie smugi oraz przemyj krawędzie i narożniki (7).
11. Skontroluj cały doczyszczony obszar jeszcze raz. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę doczyszczania w miejscach, gdzie stara powłoka nie została całkowicie usunięta.
12. Wyczyść pad roztworem płynu doczyszczającego oraz przemyj go wodą, niedopuszczając do wyschnięcia na nim zabrudzeń.
13. Obficie przemyj podłogę czystą wodą. Posługuj się czystym wiadrem oraz czystym mopem.
14. Powtórz tę procedurę, aż upewnisz się, że podłoga ma odczyn neutralny. Dla pewności użyj papierka lakmusowego, aby sprawdzić wartość pH posadzki.
15. Ostatni raz przemyj powierzchnię za pomocą mopa i wiadra. Systematycznie wymieniaj mopa na czysty oraz wymieniaj wodę w wiadrze.
16. Przed nałożeniem powłoki zabezpieczającej pozwól posadzce dokładnie wyschnąć. W zależności od rodzaju posadzki, proces odparowywania i schnięcia może trwać od 1 godz. (np. posadzki wykonane z PVC) do 24 godz. (np. jest zalecany czas dla posadzek wykonanych z linoleum). Opróżnij pomieszczenie z mebli Stosując się do instrukcji na etykiecie rozcieńcz KLEEN TERRANO lub TERRADUR (wybór strippera zależy od rodzaju posadzki) (3) (8)

USUWANIE STARYCH POWŁOK ZABEZPIECZAJĄCYCH AUTOMATEM SZORUJĄCO-ZBIERAJĄCYM

1. Opróżnij pomieszczenie z mebli.
2. Starannie pozamiataj posadzkę korzystając z mopa akrylowego (1).
3. Użyj skrobaka lub szpachelki, aby usunąć przylegające zabrudzenia np. taśmę, naklejki, gumę itp (2).
4. Stosując się do instrukcji na etykiecie rozcieńcz KLEEN TERRANO lub TERRADUR (wybór strippera zależy od rodzaju posadzki) w zbiorniku automatu szorująco-zbierającego oraz w wiadrze z czystą wodą (3).
5. Obficie nałóż roztwór roboczy na posadzkę za pomocą maszyny (podnieś ssawę i nie uruchamiaj turbiny ssącej). Tam gdzie nie możesz dotrzeć maszyną użyj mopa. Duże powierzchnie podziel w trakcie pracy na mniejsze obszary robocze.
6. Odczekaj kilkanaście minut, aż środek chemiczny zacznie działać i rozmiękczać stare powłoki zabezpieczające.
7. Doczyść narożniki i krawędzie podłogi używając packi z czarnym lub brązowym padem prostokątnym ETC. Jeśli zauważyłeś fragmenty nierozpuszczonej powłoki zabezpieczającej użyj TERRANO lub TERRADUR w spray-u i powtórz doczyszczanie (4).
8. Następnie rozpocznij szorowanie posadzki za pomocą automatu oraz czarnego lub brązowego pada doczyszczającego ETC. Nie dopuszczaj do wysychania posadzki (5).
9. Przeszoruj raz jeszcze miejsca na posadzce szczególnie zabrudzone. Użyj zbieraka podłogowego oraz mopa z czystą wodą do zebrania brudnej wody z narożników, krawędzi oraz innych miejsc niedostępnych dla maszyny (6).
11. Zbierz brudną wodę z posadzki za pomocą maszyny (7).
12. Skontroluj powierzchnię. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę doczyszczania w miejscach, gdzie stara powłoka nie została całkowicie usunięta.
13. Wyczyść pad roztworem płynu doczyszczającego oraz przemyj go wodą, niedopuszczając do wyschnięcia na nim zabrudzeń.
14. Załóż nowy pad ETC (zielony lub czerwony) pod maszynę, napełnij zbiornik czystą wodą.
15. Obficie przemyj podłogę czystą wodą automatem. Zbierz wodę posługując się ssawą oraz włączonym silnikiem ssącym.
16. Przemyj mopem powierzchnię posadzki w narożnikach i przy krawędziach posadzki za pomocą czystego mopa i czystej wody.
17. Opróżnij zbiornik brudnej wody w maszynie oraz przepłucz go.
18. Powtórz płukanie podłogi, aż upewnisz się, że podłoga ma ona odczyn neutralny. Dla pewności użyj papierka lakmusowego, aby sprawdzić wartość pH posadzki.
19. Ostatni raz przemyj powierzchnię za pomocą mopa i wiadra. Systematycznie wymieniaj mopa na czysty oraz wymieniaj wodę w wiadrze (8).
20. Przed nałożeniem powłoki zabezpieczającej pozwól posadzce dokładnie wyschnąć.

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */