+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kategorie produktów

Profesjonalne pranie dywanów - od czego zacząć?

Zacznijmy od początku:) Żeby zacząć profesjonalnie prać dywany i tapicerki musisz uzbroić się w:

 1. sprzęt do prania dywanów
 2. środki czyszczące do prania dywanów
 3. wiedzę na temat prania dywanów

Następnie zdobądź klientów zainteresowanych swoją usługą. Na pierwszych klientach będziesz mógł zdobyć doświadczenie oraz zarobisz na tyle, aby pokryć przynajmniej koszty bieżące prowadzenia działalności.

Profesjonalne pranie dywanów

Jaki sprzęt do prania dywanów?

NumaticSantoemma i wiele, wiele innych marek jest dostępnych na rynku. Jeśli masz dużo pieniędzy na start i możesz bez obaw poczekać na zwrot z inwestycji to kup najlepszy sprzęt w ramach swojego budżetu. Nie oszczędzaj na wyposażeniu dodatkowym, zawsze Ci się przyda chociażby po to, by poprawić wydajność swojej pracy.

Jeśli jednak twój budżet zakupowy jest ograniczony to kup podstawowe urządzenie ekstrakcyjne, odkurzacz piorący i nie martw się tym, że pracujesz trochę wolniej niż doświadczeni profesjonaliści. Będąc wytrwałym i konsekwentnym zdobędziesz doświadczenie i zarobisz na nowy lepszy sprzęt do prania dywanów.

Jakie środki piorące do dywanów?

Niestety nie wystarczy jeden zwykły proszek lub płyn piorący. W trakcie prowadzonej działalności natkniesz się na różne zabrudzenia, różne tkaniny i wiele innych czynników, które determinują wybór określonego preparatu do czyszczenia dywanów. Tersus czy Chemspec to najbardziej znane marki profesjonalnych środków do profesjonalnego prania dywanów. W ofercie tych producentów znajduje się szerokie spektrum chemii, która pozwoli uporać się z każdym problemem na dywanie czy tapicerce. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą i porównaj te środki między sobą.  

Skąd czerpać wiedzę na temat prania dywanów?

Najprościej zapisz się na kurs lub szkolenie z profesjonalnego prania dywanów. Dowiesz się o różnych metodach prania dywanów, o doborze odpowiedniego sprzętu do prania dywanów. Nieoceniona jest również wiedza na temat rodzajów i pochodzeniu zabrudzeń oraz rodzajach i konstrukcji dywanów i wykładzin, które napotkasz na swojej drodze. I najważniejsze - każdy kurs czy szkolenie pozwoli Ci uniknąć błędów na początku swojej działalności. A to oznacza, że nie stracisz ani czasu ani pieniędzy na ich naprawianie.

Jak profesjonalnie prać dywany?

 1. Rozpoznaj materiał, z jakiego jest zrobiony dywan lub wykładzina.
 2. Rozpoznaj rodzaj i pochodzenie zabrudzeń.
 3. Wiedząc, jaki jest dywan oraz zabrudzenia dobierz odpowiedni środek czyszczący.
 4. Znając dywan oraz zabrudzenia dobierz odpowiednią metodę i sprzęt do prania.
 5. Wykonaj czyszczenie dywanu.
 6. Posprzątaj po sobie i zabezpiecz sprzęt.

Wydaje się być proste, ale w praktyce dla “świeżaka” wydaje się trudne. No cóż, każdy kiedyś zaczynał. Pierz dużo i często, analizuj przypadki i testuj nowe rozwiązania. Określ swój poziom jakości i dostosuj do niego cenę za usługę. Porównuj się z konkurencją tylko po to, żeby wykazać przed klientem, że jesteś lepszy od innych w tym, co robisz.

Jak rozwijać działalność?

Kiedy zdobędziesz doświadczenie w praniu dywanów będziesz mógł dalej rozwijać swój biznes. Nie poprzestawaj na bieżącej pracy, tylko rozwijaj siebie i swój biznes. Testuj nowe produkty, szukaj nowych rozwiązań, poprawiaj swoją wydajność pracy i obniżaj koszty nie obniżając jakości swojej pracy. Czerp przyjemność ze swojej pracy i satysfakcję z wykonanej usługi. Chwal się swoimi osiągnięciami i zdobywaj nowych klientów. Tylko zaangażowani w swój biznes osiągną sukces i zarobią dobre pieniądze.

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.