fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Zakończył się kolejny etap remontu w naszym biurze, tym razem była to wymiana wykładziny biurowej w sali konferencyjnej, kóra uległa zalaniu w zeszłym roku. Przy okazji mieliśmy okazję przetestować szybkość pracy odkurzaczami biurowymi - tradycyjnym oraz pionowym. Jak wypadło to odkurzanie?

Test i porównanie odkurzaczy

Odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem kubełkowym

Zadanie było proste - trzeba było odkurzyć wykładzinę o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Na początek użyliśmy odkurzacza kubełkowego - tradycyjnego z 9-litrowym zbiornikiem zasilanym z gniazdka 230V, z 2 metrowym wężem ssącym oraz ssawką z włosiem o szerokości 30cm. Odkurzanie szło dość sprawnie z uwagi na fakt, że całe pomieszczenie było puste, jedynie duży stół konferencyjny trochę w tym przeszkadzał. Czas odkurzania to ponad 8 minut - długo ze względu na konieczność przestawiania odkurzacza i odgarniania przewodu sieciowego.

Odkurzanie odkurzaczem pionowym jest wygodniejsze i bardziej efektywne

Następnie w ruch poszedł odkurzacz pionowy z turboszczotką o szerokości 35cm. Pracowaliśmy techniką krótkie przód/tył, czyli odkurzanie wyglądało tak jak tradycyjnym odkurzaczem. Czas odkurzania tej samej powierzchni skrócił się o 3 minuty, czyli trwał ponad 5 minut. Chwila odpoczynku, szybka kawka i na koniec ostatni test, czyli praca odkurzaczem pionowym do przodu po całej długości pomieszczenia i powrót tyłem. I tak jak przewidywaliśmy - to najbardziej wydajny sposób odkurzania - czas pracy wyniósł trochę ponad 3 minuty.

To była naprawdę świetna okazja do tego, żeby sie przekonać, który sprzęt jest lepszy do tego typu zadań, czyli odkurzania na dużej powierzchni. Zalety i wady odkurzaczy pionowych? Oto one:

Zalety odkurzacza pionowego:

 1. praca odkurzaczem tradycyjnym jest najdłuższa, kabel i przestawianie odkurzacza mocno spowalniają pracę,
 2. odkurzanie odkurzaczem pionowym mocno skraca czas pracy, w zależności od techniki nawet o 50%,
 3. odkurzacz pionowy posiada truboszczotkę, więc wykładzina była dokładniej odkurzona niż po użyciu tradycyjnej ssawki z włosiem,
 4. ergonomia i wysiłek przy pracy - tutaj też wygrywa odkurzacz pionowy, gdyż praca przy jego użyciu jest mniej męcząca.

Wady odkurzacza pionowego:

 1. profesjonalny odkurzacz biurowy lepszej klasy kosztuje ponad 1000 zł, a odkurzacz pionowy 3 razy więcej,
 2. odkurzaczem pionowym trudniej operować w ciaśniejszych i mocniej zatłoczonych pomieszczeniach,
 3. odkurzacze kubełkowe mają bardziej pojemne worki nawet 3-krotnie, co przekłada się na koszt eksploatacji.

Podsumowanie i wnioski z testu dla firm sprzątających

I na koniec najważniejsze fakty dla managerów personelu sprzątajacego - krótszy czas odkurzania to:

 • więcej czasu na inne czynności,
 • niższy koszt usługi (w przypadku firmy sprzątającej),
 • mniejsze zużycie prądu czyli mniejsze obciążenie środowiska.

Licząc koszty zakupu i eksploatacji zwróćcie uwagę, że wraz ze wzrostem generowanego zysku firmy sprzątające inwestują w coraz lepszy i bardziej wydajny sprzęt, by móc oferować usługi o coraz wyższej jakości. Na tym polega między innymi rozwój firmy sprzątającej w dłuższym okresie czasu. Dzięki takiej polityce ma ona możliwość obsługi tych najbardziej wymagajacych klientów, którzy są skłonni zapłacić więcej za wyższą jakość (np. krótszy czas sprzątania danego obiektu).

Zdjęcia z testu odkurzacza pionowego

test i porównanie odkurzacza pionowego

test i porównanie odkurzacza pionowego

W tym wypadku porównywaliśmy odkurzacze profesjonalne dla firm sprzątających oraz profesjonalnego personelu ds. utrzymania czystości, ale patrząc na wzrost popytu na pionowe odkurzacze w segmencie konsumenckim to klienci indywidualni również coraz częściej stawiają na wygodę i większą efektywność odkurzania pomimo wyższej ceny zakupu. Efekty pracy są jakościowo lepsze, a koszty zakupu i eksploatacji się zrównają w dłuższym okresie czasu. 

Autor: Bartosz Wiśniewski, właściciel firmy Haerson i instruktor w Akademii Profesjonalnego Sprzątania 

 

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */