fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

 

Najczęściej pytacie nas, jakie urządzenia czyszczące są potrzebne na start dla firmy sprzątającej. Pytacie o szorowarki, automaty, odkurzacze na sucho i do zbierania wody.

Z oferty angielskiego producenta Numatic możemy wskazać kilka urządzeń czyszczących, w jakie trzeba wyposażyć stanowisko operatora usług sprzątania.

Odkurzacz na sucho Numatic PSP180

Na początek odkurzanie - tutaj od zawsze wiódł prym odkurzacz Numatic PSP180. Najprostszy w budowie i ekonomiczny w użyciu odkurzacz na sucho do odkurzania zarówno dywanów jak i posadzek twardych. Lekki z mocną siłą ciągu z łatwością usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Odkurzacz Numatic PSP180  można dodatkowo doposażyć o turboszczotkę, która przyśpieszy pracę. Numatic PSP180 jest obecnie dostępny w 2 różnych wersjach silnikowych.

 

Kolejny zakres usług w firmie sprzątającej to czyszczenie podłóg. Czyszczenie ręczne za pomocą mopa, omówiliśmy w poprzednim wpisie na blogu. W tym artykule skupimy się na czyszczeniu maszynowym. Do dyspozycji mamy urządzenie czyszczące jednotarczowe (popularne zwane szorowarką) oraz maszynę czyszczącą tzw. automat.

 

Szorowarka Numatic HFM1515

Podstawowa szorowarka jednotarczowa firmy Numatic to model HFM1515, jest bardzo popularna ze względu na swoją trwałość i odporność na zużycie. Świetna maszyna za pomocą, której możesz czyścić podłogi na mokro, froterować je na sucho, prać dywany metodą szamponowania, szlifować podłogi drewniane lub polerować podłogi kamienne. W zależności, jakie akcesorium dodatkowe dołożysz do tej maszyny będziesz mógł wykonywać wiele różnych prac. Szorowarka Numatic HFM1515 jest niezbędna w każdej firmie sprzątającej.

 

Automat szorująco-zbierający Numatic TT4045

Niestety ograniczeniem szorowarki jest wydajność pracy, urządzenie to nadaje się do pracy na niewielkich metrażach. Kiedy przyjdzie czas na mycie podłóg w szkole, w magazynie albo szpitalu, które ma być wykonywane codziennie i szybko, a podłoga musi być od razu sucha, wtedy firmie sprzątającej będzie potrzebny automat szorujący np. Numatic TT4045. Jest to maszyna czyszcząca, która za jednym przejazdem myje i osusza podłogę.

 

W ofercie firmy Numatic najczęściej kupowanym modelem jest automat Numatic TT4045. Urządzenie to ma szerokość czyszczenia 45 centymetrów oraz 40-litrowe zbiorniki. Jego wydajność czyszczenia zawiera się w przedziale od 800 do 1600 metrów kwadratowych. W warunkach polowych maszyna Numatic TT4045 nie jest w stanie osiągnąć wydajność pracy, która została opisana w folderach reklamowych. Modelom konkurencyjnym również, zatem należy poświęcić dłuższą chwilę na prawidłowy dobór urządzenia czyszczącego do specyfiki obiektu.

 

Spośród urządzeń, których nie wymieniliśmy potrzebne do firmy sprzątającej będą jeszcze odkurzacz na mokro do zbierania płynów, odkurzacz piorący, parownica i zamiatarka. Te urządzenia czyszczące omówimy w kolejnym wpisie.

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */