fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Klient, który nie widzi różnicy pomiędzy jakością usługi zawsze wybierze tę tańszą. Zatem zadaniem przedstawiciela handlowego firmy sprzątającej będzie wytłumaczenie tej różnicy.

Można zrobić to na kilka sposobów. Jeden z nich to wytłumaczenie klientowi, jaka jest różnica w technologii prania na przykładzie usług prania różnych usługodawców.

Jest to sposób chętnie wykorzystywany przez małe firmy sprzątające konkurujące z osobami dorywczo zajmującymi się praniem dywanów.

Jak wytłumaczyć klientowi różnicę w technologii?

Po prostu musisz ją mu opowiedzieć lub przedstawić w swoich materiałach reklamowych np. stronie internetowej. Skorzystaj z poniższego tekstu:

Jedną z technologii prania dywanów jest pranie ekstrakcyjne. Na rynku usług piorących są dostępne jego 2 warianty:

 • PRANIE KARCHEREM 
 • PROFESJONALNE PRANIE EKSTRAKCYJNE

Pranie karcherem - na czym polega, kto je stosuje i jakie są wady/zalety? 

Pranie karcherem to tania usługa o niskiej jakości i wyjątkowo słabej skuteczności czyszczenia. Charakteryzuje się powierzchownym usuwaniem zabrudzeń oraz efektem ubocznym w postaci zwiększonej lepkości włókien dywanu po wyschnięciu. 

Częste stosowanie tej metody prowadzi do utrwalania zanieczyszczeń, gromadzenia się brudu wewnątrz włókien oraz przyspieszonym ponownym zabrudzeniem się wykładzin dywanowych.

Kto stosuje metodę PRANIE KARCHEREM?

Usługę tę stosują osoby, które zajmują się praniem dywanów doraźnie, dorywczo po godzinach innej pracy (np. na etacie). Z reguły stosują najtańsze odkurzacze Karcher, które mają słabe ciśnienie spryskiwania. W efekcie nie są w stanie dokładnie rozpuścić brudu wewnątrz włókien oraz porządnie wypłukać zabrudzeń. 

Są to często osoby niewyedukowane, które nie mają ani pieniędzy ani czasu, aby się wyszkolić oraz zainwestować w profesjonalny sprzęt do prania wykładzin dywanowych. 

Natomiast odbiorcami tych usług są najczęściej właściciele małych mieszkań, domów czy apartamentów, którzy nie rozumieją, jaka jest różnica między praniem karcherem a profesjonalnym praniem ekstrakcyjnym.

WASH LIKE PRO, czyli na czym polega profesjonalne pranie ekstrakcyjne?

Profesjonalne pranie ekstrakcyjne jest procesem wieloetapowym, na które składa się kilka zadań do wykonania i każde z tych zadań ma na celu zwiększenie skuteczności prania zwłaszcza bardzo zabrudzonych dywanów. Oto poszczególne zadania:

 1. dogłębne odkurzenie runa dywanu za pomocą odkurzacza z turboszczotką,
 2. spryskanie wykładziny za pomocą środka rozpuszczającego brud,
 3. przeszorowanie wykładziny szorowarką walcową,
 4. przepłukanie wykładziny za pomocą odkurzacza piorącego.
 5. osuszenie wykładziny po praniu

 Powyższe zadania mają określony cel: 

 • odkurzanie wyciągnie z wnętrza dywanu maksymalnie dużo zanieczyszczeń luźnych. Jeśli tego nie zrobimy to w trakcie schnięcia wykładziny parująca wilgoć wyciągnie pył i kurz na wierzch dywanu i pozostawi szare odcienie na powierzchni dywanu,
 • spryskanie dywanu ma na celu namoczenie i rozmiękczenie zabrudzeń, dzięki temu zabrudzenia łatwiej się rozpuszczą, po spryskaniu wykładziny należy odczekać nawet do 15 minut, jeśli tego nie zrobimy to wykładzinę trzeba będzie dłużej płukać,
 • szorowanie skutkuje dokładniejszym wtarciem środka czyszczącego wewnątrz wykładziny oraz szybszym oddzieleniem rozpuszczonego brudu od włókien, 
 • płukanie dywanu odkurzaczem ekstrakcyjnym usuwa wszystkie zabrudzenia z dywanu, ważne jest, aby płukać dywan do momentu, aż wyciągana woda z dywanu będzie czysta,
 • osuszenie wykładziny dmuchawą lub wentylatorem, aby szybciej odprowadzić wilgoć (dopuścić do użytku) i zminimalizować ryzyko stęchniecia.

Rzetelne wykonanie powyżej opisanych zadań gwarantuje, że wykładzina dywanowa będzie wyprana lepiej, dokładniej oraz nie będzie ponownie szybko się brudziła. Usługa profesjonalnego prania wykładzin jest chętnie zamawiana przez klientów takich jak biura, przedszkola, restauracje, hotele, pensjonaty. Są to klienci z większym budżetem i potrzebują usług o wyższej jakości.

Jaki sprzęt do profesjonalnego prania ekstrakcyjnego dywanów?

Oprócz wytłumaczenia różnicy w technologii możesz opisać sprzęt, którym się posługujesz podczas prania dywanów. Na przykład:

Do wykonania usługi prania dywanów używamy:

 • odkurzacza pionowego (kolumnowego) z turboszczotką, 
 • środka czyszczącego do prespray’u (namoczenia dywanu) oraz spryskiwacza,
 • szorowarki walcowej,
 • odkurzacza piorącego oraz środka czyszczącego do płukania zabrudzeń,

Dzięki przedstawieniu różnic pomiędzy Twoją usługą, a usługą tańszej firmy lub usługodawcy wytłumaczysz klientowi, dlaczego Twoje pranie dywanów jest droższe.

 

Jeśli przeczytałeś ten artykuł i dotąd nie miałeś okazji wypróbować odkurzacza kolumnowego oraz szorowarki walcowej to zachęcam do bezpłatnego pokazu polecanych przez nas urządzeń. 

Do prania dywanów polecam użycie odkurzacza bateryjnego oraz szorowarki walcowej angielskiej marki Truvox. Jeśli masz ochotę przetestować te urządzenia przed zakupem to zamów bezpłatny test pod klikając na poniższy link.

  ZAMÓW BEZPŁATNY POKAZ  

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin (oprócz weekendów) i ustalimy miejsce oraz termin pokazu urządzeń. 

Odkurzacz pionowy Truvox

szorowarka walcowa multiwash

Jeśli natomiast chcesz zakupić urządzenia szybko bez prezentacji to możesz dokonać zakupu tutaj:

 

autor: Bartosz Wiśniewski, doradca w firmie Haerson Urządzenia Czyszczące i instruktor w Akademii Profesjonalnego Sprzątania

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */