fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Maszyna do mycia podłóg to zaawansowane technologicznie urządzenie, składające się z wielu elementów. Oto krótki opis typowych elementów, z których składa się maszyna do mycia podłóg:

 • Szczotki lub pad'y - są to elementy szorujące, które przemieszczają się po powierzchni podłogi, zeskrobując usuwając zabrudzenia. Szczotki mogą mieć różne rodzaj włosia (najczęściej miękkie i twarde) i rozmiary. Natomiast rodzaj padów zależy od rodzaju podłogi i rodzaju zabrudzeń, jakie maszyna do mycia podłóg ma usunąć.
 • Zbiornik na czystą wodę - jest odpowiedzialny za przechowywania roztworu czyszczącego (mieszaniny wody i koncentratu), który jest nastepnie podawany wężykami na powierzchnię szczotki szorującej lub pada podczas mycia. W zbiorniku znajdują się filtry oczyszczające, które zapobiegają zapchaniu się wężyków.
 • Zbiornik na brudną wodę - zbiornik na brudną wodę to element, który przechowuje wodę i zabrudzenia, które zostały usunięte podczas mycia. W zbiorniku mieści się zwykle separator na zanieczyszczenia a także mechanizm pływaka, elementu, kótry zapobiega przelaniu się zbyt dużej ilości wody brudnej podczas mycia podłogi. Pływak podnoszony do góry przez poziom wody odcina w odpowiednim momencie ciśnienie, które zasysa wodę do zbiornika.
 • Silniki - silnik jest elementem, który napędza maszynę (w maszynach czyszczących z własną trakcją) i przemieszcza szczotki lub pad'y po powierzchni podłogi. Silnik jest zwykle zasilany prądem 230V lub z baterii. Dodatkowo w maszynach czyszczących montuje się silniki elektryczne, tzw turbiny ssące odpowiedzialne za odsysanie wody i wilgoci z czyszczonej podłogi,
 • Układ sterowania - układ sterowania to element, który umożliwia użytkownikowi kontrolowanie maszyny czyszczącej. Układ może zawierać różne przyciski, dźwignie lub ekrany dotykowe, które pozwalają na zmianę ustawień maszyny czyszczącej podłogi, takich jak prędkość ruchu, ciśnienie wody, koncentracja detergentu itp.
 • Rama konstrukcyjna i podwozie to elementy, które zapewniają stabilność i umożliwiają przemieszczanie się maszyny czyszczącej po powierzchni podłogi. Rama konstrukcyjna wykonana jest z profili i kątowników metalowych. W niektórych maszynach czyszczących rolę ramy pełni dolny zbiornik, odpowiednio wzmocniony w miejscach połączeń z innymi częściami urządzenia.
 • Filtry i węże ssące - filtry służą do oczyszczania wody i powietrza z zanieczyszczeń i zabrudzeń. Filtry są zwykle umieszczone w różnych częściach maszyny czyszczącej podłogi, takich jak zbiornik na wodę, zbiornik na brudną wodę, układ wtrysku itp.

Podsumowując, maszyna do mycia podłóg to złożone urządzenie, które składa się z wielu elementów. Właściciele maszyn czyszczących powinni regularnie sprawdzać i konserwować urządzenia, aby zapewnić ich odpowiednią wydajność i uniknąć problemów związanych z niedokładnym czyszczeniem.

Najczęściej zadawane pytania na temat maszyn czyszczących do mycia podłóg:

 1. Jakie są korzyści z maszyn do mycia podłóg?
 2. Jakie są największe problemy z użytkowaniem maszyn czyszczących
 3. Co się zużywa najszybciej w maszynach czyszczących?
 4. Ile kosztuje maszyna do mycia podłóg?
 5. Jakie są koszty eksploatacji maszyn czyszczących?
 6. Dlaczego niektóre maszyny czyszczące nie myją dokładnie podłóg?
 7. Jak zbudowana jest maszyna do mycia podłóg
 8. Jak obsługiwać maszynę czyszczącą do mycia podłóg
 9. Co należy wiedzieć o maszynach do mycia podłóg przed dokonaniem zakupu?
 10. Czym się kierować przy zakupie maszyny czyszczącej?

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */