fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Maszyna czyszcząca comac vispa 35 e

maszyna-czyszczaca-comac-vispa-35e1
maszyna-czyszczaca-comac-vispa-35e3
maszyna-czyszczaca-comac-vispa-35e4
maszyna-czyszczaca-comac-vispa-35e.jpg4
maszyna-czyszczaca-comac-vispa-35e5
Maszyna zasilana elektrycznie, szerokość pracy 350 mm, wydajność 800 m2/h

Doskonała alternatywa dla tradycyjnego ręcznego sprzątania małych i zatłoczonych powierzchni. Idealna do regularnego dbania o czystość posadzek.

Maszyna do mycia posadzekComac Vispa 35 dostępna jest w zasilanej bateryjnie i elektrycznie wersji zmywającej oraz zasilanej bateryjnie wersji zamiatającej. Wersja bateryjna pozbawiona jest przewodu zasilającego, co zapewnia możliwość doskonałego manewrowania urządzeniem po małych i zatłoczonych przestrzeniach. Kompletna Vispa 35 dostarczana jest ze szczotką (istnieje możliwość dokupienia uchwytupada). Wersja zasilana bateryjnie w wyposażeniu standardowym posiada wbudowny prostownik oraz baterie żelowe. Na zamówienie, wersja elektryczna maszyny może zostać wyposażona w 15-metrowy kabel.

Automat myjący Comac Vispa 35 jest jedynym kompaktowym automatem do mycia posadzek, który bez żadnych problemów upora się z brudem zgromadzonym w narożnikach oraz wzdłuż ścian.

 

 

Zalety maszyny

 

Idealny automat do czyszczenia posadzek w zatłoczonychpomieszczeniach, w których nadal stosowane są systemy ręcznego sprzątania (np. mop).
Operator z łatwością - bez wysiłku i niepotrzebnych nerwów - wykonuje czynności związane z czyszczeniem.
W porównaniu z tradycyjnym ręcznym sprzątaniem wydajność pracy operatora jest wyższa aż o 30%.

Maksymalna higiena

Zanieczyszczenia są zasysane do osobnego zbiornika, który łatwo się wyjmuje i opróżnia.

 

 

Jedyny automat do mycia posadzek, który idealnie zmywa i osusza powierzchnię nawet na zakrętach.

Jest to możliwe dzięki połączeniu siły ssania oraz specjalnie zaprojektowanej ruchomej ssawie.

​​​​​

szerokość pracy [mm]
350
wydajność maszyny [m²/h]
800
średnica szczotki [mm]
350
szerokość ssawy [mm]
450
zbiornik zanieczyszczeń [l]
10
zbiornik detergentu [l]
8
moc znamionowa [W]
480
rodzaj trakcji
pół-automatyczna
dopuszczalne nachylenie [%]
2
moc silnika ssania [V/Hz - V/W]
220-230/50-220
moc silnika szczotek [V/Hz - V/W]
220-230/50-220
maksymalna prędkość [km/h]
3
nacisk szczotki [kg]
18
obroty szczotki [rpm]
140
szerokość pada [cal]
14
poziom hałasu (EN 60704) [db (A)]
69,28
poziom wibracji [m²/s]
1,79
wymiary maszyny (dł/wys/szer) [mm]
620 x 1050 x 440
waga maszyny (bez baterii) [kg]
35

maszyna, szczotka PPL 0.6

PrintEmail
Description


Maszyny czyszczące są niezbędnymi urządzeniami do utrzymania czystości podłogi w miejscach takich jak biura, galerie handlowe, szkoły czy szpitale. Automatyczna maszyna czyszcząca ułatwia dokładne, szybkie i komfortowe codzienne mycie, czyszczenie wszystkich rodzajów posadzek, zwłaszcza tych o większej powierzchni. W każdym pomieszczeniu, które wymaga mycia podłogi o powierzchni większej niż 100 m kw. warto jest rozważyć zastosowanie maszyny do mycia podłogi z uwagi na fakt, że mycie ręczne będzie trwało dłużej i będzie mniej dokładne. Używanie maszyny czyszczącej do mycia podłóg przynosi wiele korzyści, zarówno w kontekście efektywności, jak i wygody. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj https://www.haerson.pl/jakie-sa-korzysci-z-uzytkowania-maszyn-do-mycia-podlog

Maszyna czyszcząca do podłóg kablowa

Maszyna czyszcząca

Kablowa maszyna czyszcząca do podłóg to inaczej myjka do automatycznego czyszczenia podłóg zasilane prądem 230V. W odróżnieniu od bateryjnej maszyny czyszczącej myjka do podłóg kablowa jest wyposażona w długi przewód sieciowy, który należy podpiąć do gniazdka elektrycznego.

Maszyny czyszczące zasilane kablem posiadają wiele zalet. Po pierwsze kablowe myjki do podłóg są dużo tańsze oraz lżejsze. Nie trzeba ich ładować w trakcie pracy, dzięki czemu można nimi czyścić wiele godzin bez żadnych ograniczeń. Niestety z uwagi na długi 20-metrowy przewód maszyny czyszczącej charakteryzują się ograniczoną manewrowością, która może spowalniać czas sprzątania.

Maszyna czyszcząca do podłóg Comac

Maszyny czyszczące Comac od wielu lat słyną z bezawaryjności i trwałości. Od wielu lat sprzedajemy części zamienne do maszyn czyszczących Comac wyprodukowanych jeszcze przed 2000 rokiem. W naszym asortymencie znajdziecie kilka modeli automatycznych maszyn czyszczących zasilanych kablem. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, który pomoże wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą do Państwa potrzeb.

Jeśli nie masz doświadczenia z myjkami do podłóg, zaufaj naszym fachowym doradcom. Pomożemy Ci wybrać optymalną maszynę czyszczącą, dopasowaną do Twoich potrzeb oraz budżetu. Zapewniamy, że dzięki naszym wskazówkom dokonasz dobrego wyboru. Posiadamy długą listę zadowolonych klientów.

Niezawodne maszyny czyszczące

Oferujemy szeroki asortyment maszyn czyszczących Comac, które wyróżniają się wysoką skutecznością czyszczenia oraz trwałością w warunkach intensywnej eksploatacji. Proponujemy Państwu maszyny czyszczące do podłóg m.in. automaty szorująco-zbierające kablowe i bateryjne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Modele maszyn różnią się pojemnością zbiorników oraz szerokością czyszczenia. W przypadku wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego urządzenia do mycia podłóg, zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego.

Podział maszyn czyszczących

Dobór odpowiednich maszyn czyszczących uzależniony jest od wielu czynników. Pierwszym kryterium jest sposób zasilania: do dyspozycji mamy maszyny czyszczące kablowe (zasilane 230V) lub maszyny czyszczące bateryjne. Drugim ważnym kryterium jest sposób prowadzenia: mamy do dyspozycji maszyny czyszczące prowadzone przez operatora oraz maszyny czyszczące samojezdne z fotelem dla operatora. Maszyny do mycia podłóg prowadzone to takie, którymi operator steruje idąc za nimi. Takie maszyny czyszczące mogą być wyposażone we własną trakcję, czyli napęd. Dzięki temu napędowi operator nie musi pchać maszyny podczas mycia podłogi, ale wystarczy, że nimi steruje posługując się uchwytem. Maszyny do mycia podłóg z napędem są zasilane bateryjnie, dzięki czemu operatorowi łatwiej i szybciej jest posługiwać się urządzeniem. 

Maszyna czyszcząca samojezdna to urządzenie o innej konstrukcji, przede wszystkim posiada kokpit sterujący z fotelem dla operatora. Operator maszyny czyszczącej siedzi wygodnie i steruje urządzeniem bez najmniejszej fatygi. Maszyna czyszcząca do mycia podłóg samojezdna jest zasilana bateryjnie i posiada swój własny napęd. Są duże i ciężkie, przez co wykorzystywane są z reguły do mycia podłóg i czyszczenia posadzek na dużych powierzchniach. Takie maszyny czyszczące z fotelem dla operatora mają bardzo dużą szerokość czyszczenia i duże, pojemne zbiorniki. Obecnie są również dostępne mniejsze maszyny czyszczące samojezdne, dzięki którym można sprawnie myć podłogi w pomieszczeniach typu hole i łączniki korytarzowe. maszyna czyszcząca

 

Jaka maszyna czyszcząca?

W ofercie producentów maszyn czyszczących znajduje się wiele modeli za pomocą których można wykonać skuteczne mycie podłogi. Warto zwrócić uwagę, że różnią się one między sobą wieloma różnymi danymi technicznymi oraz oczywiście ceną. Łatwo dostrzec regułę, że im większa, bardziej wydajna maszyna czyszcząca, tym wyższa cena sprzedaży. 

Dlatego przyjrzyjmy się i porównajmy, czym dokładnie różnią się między sobą poszczególne maszyny czyszczące oraz dokładnie przeanalizujmy, jak poszczególne parametry techniczne wpływają na jakość i szybkość czyszczenia podłóg. Najbardziej charakterystyczne cechy maszyn czyszczących do mycia podłóg to:

 • - zasilanie: kablowe (230V) i bateryjne (24V)
 • - szerokość szczotki czyszczącej
 • - pojemność zbiorników
 • - wymiary

Zasilanie w maszynach czyszczących

Maszyny czyszczące mogą być zasilane za pomocą przewodu sieciowego lub baterii trakcyjnych. Maszyny czyszczące z kablem są tańsze, ale niestety kłopotliwe jest ich wykorzystanie na przykład na sali restauracyjnej, gdzie trzeba omijać stoliki. Natomiast bateryjna maszyna czyszcząca do mycia podłóg oferuje pełny komfort użytkowania, można nią łatwo manewrować nawet w ciasnych pomieszczeniach i gęsto zastawionych meblami czy maszynami produkcyjnymi. Niestety maszyny czyszczące na baterie są droższe i wymagają większej uwagi na właściwą eksploatację akumulatorów.

Maszyna czyszcząca samojezdna

Wydajność w maszynach czyszczących

W profesjonalnych maszynach czyszczących szerokość szczotki czyszczącej oraz pojemność zbiorników to kluczowe parametry, które przekładają się na wydajność pracy urządzeniem. Im większa szerokość szczotki lub szczotek szorujących w maszynie do mycia podłóg, tym większy metraż podłogi maszyna może wymyć za jednym przejazdem. Należy zwrócić uwagę na szerokość mycia podłogi, jeśli chcemy osiągnąć wyższą wydajność pracy. Jest to jeden z ważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny czyszczącej, a kolejne poznasz w tym artykule https://www.haerson.pl/czym-sie-kierowac-przy-zakupie-maszyny-czyszczacej

Podobnie ma się rzecz z pojemnością zbiorników. Im większe zbiorniki w maszynach czyszczących, tym więcej roztworu czyszczącego mamy do dyspozycji, a to oznacza, że rzadziej będziemy zmuszeni do przerwania pracy podczas mycia podłogi w celu opróżnienia zbiornika z wodą brudną oraz ponownego napełnienia zbiornika z roztworem czyszczącym. Podsumowując powyższy wywód - im większa maszyna czyszcząca (czyli im większą ma szczotkę i zbiorniki), tym większa wydajność i szybkość pracy podczas mycia podłóg. Po dostawie maszyny do mycia podłóg na obiekt mamy obowiązek przeszkolić przyszłych użytkowników z obsługi maszyn czyszczących? Skrótowo przedstawia się to tak https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania/jak-obslugiwac-maszyne-czyszczaca-do-mycia-podlog

 

Jakie części do maszyn czyszczących? Automatyczne maszyny czyszczące do mycia podłóg są zbudowane z wielu różnych części, akcesoriów i podzespołów. Przeczytaj ten artykuł, aby się przekonać, jakie części zużywają sie najszybciej https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania/jakie-czesci-zuzywaja-sie-najszybciej-w-automatach-szorujaco-zbierajacych-do-mycia-podlog

 

maszyna czyszcząca do mycia podłóg

Nie wszystkie maszyny czyszczące są ze złota... lub nie wszystko złoto, co się świeci. Jeśli zastanawiasz się, jakie kłopoty mogą Cię spotkać w związku z użytkowaniem maszyn do mycia podłóg, przeczytaj koniecznie ten artykuł https://www.haerson.pl/jakie-sa-najwieksze-problemy-z-uzytkowaniem-maszyn-czyszczacych

W naszej codziennej pracy doradców ds. sprzedaży maszyn czyszczących otrzymujemy wiele zapytań dotyczących niewłaściwego efektu pracy maszyn do mycia podłóg. Część użytkowników skarży się na kiepskie efekty czyszczenia posadzek za ich pomocą. Napisaliśmy krótki artykuł wyjaśniający dlaczego tak się dzieje, możesz go przeczytaj tutaj https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania/dlaczego-niektore-maszyny-czyszczace-nie-myja-dokladnie-podlog

Maszyny czyszczace
Maszyny czyszczące
Maszyna czyszcząca
Maszyna czyszcząca

 

Maszyna do mycia podłogi
Maszyna do mycia podłogi
Maszyna czyszcząca do mycia podłóg
Maszyna czyszcząca do mycia podłóg
Maszyna do czyszczenia posadzek
Maszyna do czyszczenia posadzek
Maszyna czyszcząca
Maszyna czyszcząca

 Maszyna czyszcząca nowa czy używana?

Odpowiedź na pytanie, czy lepiej kupić nową czy używaną maszynę czyszczącą, zależy od wielu czynników, takich jak Twoje wymagania, budżet oraz preferencje.

Zakup nowej maszyny czyszczącej ma swoje korzyści, takie jak:

 • pewność co do stanu technicznego i wydajności sprzętu,
 • gwarancja producenta na nowe urządzenie,
 • dostępność najnowszych technologii i funkcji,
 • brak konieczności naprawy lub wymiany zużytych części przez długi czas użytkowania.

Jednakże, nowa maszyna czyszcząca to znacznie większy wydatek finansowy, który może przekraczać możliwości budżetowe wielu firm czy przedsiębiorców. Ponadto, jeśli masz niewielki obiekt do czyszczenia, to zakup nowej maszyny może nie być konieczny, ponieważ starszy, używany model również może spełnić Twoje potrzeby.

Z kolei zakup używanej maszyny czyszczącej może mieć swoje zalety, takie jak:

 • mniejszy koszt zakupu,
 • większa dostępność starszych modeli, które mogą być trudne do znalezienia na rynku nowych maszyn,
 • niższe ryzyko poniesienia strat, jeśli maszyna nie spełni Twoich wymagań.

Jednakże, kupując używaną maszynę, trzeba pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego, przetestowaniu wydajności i historii użytkowania. Co więcej, używana maszyna może wymagać częstszych napraw lub wymiany części, co zwiększa koszty eksploatacji.

Podsumowując, decyzja o zakupie nowej lub używanej maszyny czyszczącej zależy od Twoich potrzeb, budżetu oraz preferencji. Obie opcje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje przed podjęciem decyzji.

 • 20 czerwiec 2024

  Jak obsłużyć generator wody ozonowanej? Instrukcja obsługi Sanzonate

  Urządzenie Sanzonate służy do generowania wodnego ozonu NAO – roztworu do czyszczenia oraz dezynfekcji.

  Poniżej przedstawiamy instrukcję obsługi generatora Sanzonate Aquaflow

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Czy dezynfekcja wodą ozonowaną może działać przy czyszczeniu saun i jacuzzi?

  Tak, wyniki badań wskazują, że dezynfekcja wodą ozonowaną może skutecznie pomóc w czyszczeniu saun i jacuzzi/wann z hydromasażem.

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Jakie są zalety stosowania wody ozonowanej do dezynfekcji powierzchni w basenach

  Stosowanie wody ozonowanej do dezynfekcji powierzchni basenów niesie ze sobą kilka korzyści:

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Jakie są zalety stosowania ozonu wodnego do dezynfekcji powierzchni?

  Ozonowanie oferuje kilka korzyści w zakresie dezynfekcji powierzchni

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Czy woda ozonowana może zastąpić środki czyszcząco-dezynfekcyjne w szpitalach?

  Tak, woda ozonowana wytwarzana przez generatory wodnego ozonu takie jak Sanzonate Aquaflow może skutecznie zastąpić tradycyjne środki dezynfekcyjne w szpitalach i innych placówkach medycznych. Woda ozonowana wykazuje silne właściwości dezynfekujące i aseptyczne, dzięki czemu może być wykorzystywana do utrzymania wysokich standardów czystości i higieny.

  Czytaj więcej…  

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */