fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Maszyna czyszcząca comac innova 85 b comfort

maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort1
maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort3
maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort5
maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort.jpg7
Maszyna zasilana bateryjnie, szerokość pracy 850 mm, wydajność 5100 m2/h

Comac Innova Comfort to maszyna czyszcząca samojezdnaidealna do codziennego utrzymywania czystości w miejscach takich jak supermarkety, baseny, szkoły czy biurowce. Jest to możliwe dzięki zamontowanym urządzeniom zmniejszającym głośność sprzątania. Bardzo efektywna i łatwa w obsłudze.

CECHY MASZYNY SZORUJĄCEJ INNOVA COMFORT

 • Intuicyjne prowadzenie i proste sterowanie
 • Selektor programu pracymożesz ręcznie wybrać rodzaj aktywności, którą chcesz wykonać
 • Lekki, płynny układ kierowniczy zapewniający większą zwrotność
 • Dostęp z obu stron w celu zwiększenia praktyczności
 • Kierownica w pozycji pochylonej i super wygodny fotel z podłokietnikami zapewniają maksymalny komfort dla operatora
 • Standardoweprzednie i tylnereflektory LEDzapewniające maksymalną widoczność
 • Mechaniczny hamulec serwisowy i postojowy
 • Zbiornik rekuperacyjny otwiera się automatycznie dzięki sprężynie gazowej
 • Zestaw oświetlenia dodatkowego w standardzie w celu zwiększenia widoczności części, w których operator może przeprowadzić konserwację
 • Wbudowany prostownik na życzenie
 • Elementy biorące udział w codziennej konserwacji wyróżniają się żółtym kolorem
 • Przycisk bezpieczeństwado natychmiastowego zatrzymania maszyny i wszystkich aktywnych funkcji w sytuacji awaryjnej
 • Tryb ECO: naciśnięcie jednego przycisku obniża poziom hałasu, zmniejsza zużycie i zwiększa autonomię maszyny szorującej;

 

 

Opcje dodatkowe:

 • CED - Comac Electrostatic Disinfector: dzięki tej technologii szorowarka może myć, suszyć i jednocześnie rozpylać roztwór dezynfekujący
 • CFC - Comac Fleet Care: system zarządzania flotą, który pozwala zdalnie sprawdzać stan maszyn
 • CDS - Comac Dosing System: system umożliwiający oddzielne dozowanie wody i detergentu
 • CSF - Stały przepływ roztworu: system dystrybucji, który gwarantuje prawidłowe dozowanie roztworu na obie szczotki tarczowe, poprawiając skuteczność nawet w przypadku niskiego natężenia przepływu
 • FFS - System szybkiego napełniania: system do szybkiego napełniania zbiornika czystej wody nawet bez nadzoru operatora.Gdy zbiornik jest pełny, przepływ wody zatrzymuje się automatycznie.
 • Stop & Go: w przypadku chwilowego zatrzymania maszyny dozowanie roztworu zostaje przerwane, a szczotki zatrzymują się, aby zoptymalizować zużycie i zmniejszyć ilość odpadów

 

 

CED - Comac Electrostatic Disinfector

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, firma Comac, zawsze dbająca o środowisko, stworzyła możliwość wyposażeniaInnovyComfort w innowacyjne systemy i technologie mające na celu zwiększenie wydajności, efektywności ale przede wszystkim funkcjonalności.

Jedną z opcji dodatkowych jest system CED - elektrostatyczny dezynfektor Comac. Umożliwia on mycie, suszenie i dezynfekcję podczas jednego przejazdu maszyny!

Obsługa CED jest wyjątkowo prosta- podczas normalnej pracy szorowarka wyposażona w zestaw CED może spryskiwać roztworem odkażającym podłogi, powierzchnie pionowe i trudno dostępne miejsca. Dodatkowo górne turbiny zestawu CED wykorzystują technologię elektrostatyczną, co pozowala równomiernie pokryć każdą powierzchnię płynem dezynfekcyjnym. Jest to idealne rozwiązanie do szybkiego i skutecznego odkażania linii produkcyjnych, supermarketów, centrów handlowych, szpitali, magazynów, centrów logistycznych, stacji, portów i lotnisk.

Innova wyposażona w CED i CFC umożliwia śledzenie nie tylko czynności związanych z czyszczeniem, ale także interwencjami sanitarnymi, dzięki czemu można jeudokumentować.

 

CFC - Comac Fleet Care-Technologia firmy Comac do zarządzania flotą

Pozwala na lepsze zarządzanie flotą maszyn Comac. Dzięki cyfryzacji możliwa jest komunikacja z maszynami, zbieranie danych, przekształcanie ich w istotne i przydatne informacje, które są szczególnie przydatne w zarządzaniu operacjami sprzątania.

Przy wykorzystaniu komputera, smartfona czy tabletu, możliwy jest dostęp do pełnego i aktualnego przeglądu stanu maszyn w czasie rzeczywistym Pozwala to poprawić koordynację maszyn i zoptymalizować ich wydajność, oraz zmniejszyć koszty eksploatacji. Obsługa odbywa się za pośrednictwem aplikacji My.Fleet lub portalu CFC, gdzie można w dowolnym momencie poznać położenie, metody użytkowania, zużycie, wydajność, stan techniczny i wpływ na środowisko konkretnej maszyny lub całej floty znajdującej się na obiekcie.

KORZYŚCI

 • Pełny przegląd floty dostępny w dowolnym momencie, aby mieć dostęp do przydatnych i szczegółowych informacji
 • Łatwa analiza, rozwiązywanie problemów i konserwacja zapobiegawcza dzięki stałemu monitorowaniu stanu maszyn
 • Optymalizacja wykorzystania akumulatorów automatów szorujących poprzez monitorowanie cykli i warunków ładowania
 • Spersonalizowane alerty w przypadku anomalii, nieprawidłowego lub niezaplanowanego użycia z możliwością wyboru rodzaju powiadomienia, które chcesz otrzymywać
 • Szczegółowa dokumentacja pracy dzięki możliwości pobrania konfigurowalnych raportów za darmo i bez ograniczeń
 • Precyzyjna geolokalizacja floty
 • Zapobieganie ryzyku kradzieży, w razie potrzeby alarm pozwala na otrzymanie alertu w przypadku, gdy maszyna opuści wcześniej zdefiniowane miejsce pracy
 • Monitorowanie zużycia CO2 w celu oszacowania zużycia pojedynczej maszyny i całej floty
 • Poprawa zarządzania flotą i planowanie interwencji
 • Redukcja kosztów związanych z zarządzaniem, niewłaściwym użytkowaniem, interwencjami i naprawami w przypadku awarii
 • Możliwość konfiguracji niektórych parametrów maszyny w zależności od rodzaju dostępu do systemu

 

 

Zalety maszyny

 

Bardzo łatwa w użytkowaniu dzięki czterem gotowym programom wybieranym za pomocą pokrętła.

Wersja automatyczna jest wyposażona seryjnie w urządzenie Eco, zapewniające bardzo niski poziom ciśnienia akustycznego, dzięki czemu możliwa jest praca w miejscach, w których wymagane jest zachowanie ciszy, takich jak domy opieki lub szpitale, bez zakłócania spokoju osób w nich przebywających.

 

 

W razie przypadkowych uderzeń, podstawa automatycznie się chowa, a wycieraczka odczepia się, aby zapobiec uszkodzeniu maszyny oraz sprzętów.

Dostępny na zamówienie system CDS (Comac Dosing System) steruje prawidłowym dozowaniem wody i detergentu, umożliwiając zaoszczędzenie łącznie do 50% roztworu czyszczącego.

 

 

Dzięki swoim wymiarom, maszyna czyszcząca Comac Innovamoże być stosowana zamiast maszyny do czyszczenia podłóg obsługiwanej przez operatora stojącego na ziemi, umożliwiając tym samym zmniejszenie kosztów czyszczenia 1 m². Może przejść przez tradycyjne drzwi oraz może być przewożona w windach.

Automat myjący Comac Innova zostałwyposażonyw podświetlenie szczotek i gum w celu poprawienia widoczności w przypadku potrzeby wymiany bądź naprawy.

 

 

szerokość pracy [mm]
850
wydajność maszyny [m²/h]
5100
średnica szczotki [mm]
430
szerokość ssawy [mm]
1085
zbiornik zanieczyszczeń [l]
125
zbiornik detergentu [l]
110
dopuszczalne nachylenie [%]
18
moc silnika ssania [V/Hz - V/W]
24/310 V/W
moc silnika szczotek [V/Hz - V/W]
24/450 (2) V/W
maksymalna prędkość [km/h]
6
nacisk szczotki [kg]
30-60
obroty szczotki [rpm]
170
szerokość pada [cal]
16
podciśnienie [mbar]
160
wymiary maszyny (dł/wys/szer) [mm]
1495/1320/680
wymiary skrzyni bateryjnej (dł/wys/szer) [mm]
384/340/520
waga maszyny (bez baterii) [kg]
223
waga baterii [kg]
136
pojemność baterii [V/Ah]
4 x 6/210
moc silnika trakcji [V/Hz - V/W]
24/400 V/W
ilość szczotek
2
napięcie znamionowe [V]
24
minimalna średnica skrętu [mm]
1910
średnica koła trakcji [mm]
220
średnica tylnych kół elastycznych [mm]
300


  • Maszyna czyszcząca Comac Innova Comfort 85


Maszyna w standardzie nie zawiera szczotek, uchwytów, baterii i prostownika!

PrintEmail
Description


Nasza firma jest autoryzowanym dealerem samojezdnych maszyn czyszczących włoskiego producenta Comac. W ofercie mamy wiele modeli szorowarek samojezdnych z siedziskiem dla operatora. Różnią się między sobą wydajnością uzależnioną od szerokości głowic czyszczących oraz pojemności zbiorników. Nasi klienci najczęściej kupują urządzenia czyszczące samojezdne do czyszczenia garaży, magazynów, galerii handlowych i innych obiektów o dużym metrażu.

Maszyny czyszczące samojezdne - do szybkiego mycia podłóg

Praktyka udowadnia, że czyszczenie podłóg za pomocą maszyny samojezdnej jest o wiele szybsze aniżeli porównywalną szorowarką bez siedziska. To oznacza, że samojezdne szorowarki zapewniają o wiele większą wydajność pracy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że operator męczy się o wiele mniej aniżeli w przypadku obsługi maszyny bez fotela.

Szorowarki samojezdne - niska cena to nie wszystko

Przy zakupie samojezdnej szorowarki należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty ekonomiczne dotyczące użytkowania tego typu maszyny czyszczącej z siedziskiem w przyszłości. Porównując ceny zakupu urządzeń trzeba poznać:

- koszt zużycia szczotek oraz gum zbierających

- okres gwarancyjny

- cenę okresowych przeglądów technicznych

- szybkość reakcji serwisu

- dostęp do części zamiennych

- koszt usług serwisowych

Maszyny czyszczące samojezdne Comac - przewaga w obsłudze technicznej

Maszyny czyszczące Comac znane są z solidnej konstrukcji oraz niezawodności w użytkowaniu. Od momentu wprowadzenia pierwszego modelu szorowarki samojezdnej  importer postawił sobie za cel osiągnięcie najwyższej jakości obsługi technicznej. Szybki i tani serwis wykonywany za pomocą wykwalifikowanych pracowników pomógł w zdobyciu opinii rzetelnego i solidnego dostawcy samojezdnych maszyny czyszczących. Brak przestojów w pracy maszyn to zasługa natychmiastowej reakcji serwisu oraz optymalnego zapasu części zamiennych.

 • 20 czerwiec 2024

  Jak obsłużyć generator wody ozonowanej? Instrukcja obsługi Sanzonate

  Urządzenie Sanzonate służy do generowania wodnego ozonu NAO – roztworu do czyszczenia oraz dezynfekcji.

  Poniżej przedstawiamy instrukcję obsługi generatora Sanzonate Aquaflow

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Czy dezynfekcja wodą ozonowaną może działać przy czyszczeniu saun i jacuzzi?

  Tak, wyniki badań wskazują, że dezynfekcja wodą ozonowaną może skutecznie pomóc w czyszczeniu saun i jacuzzi/wann z hydromasażem.

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Jakie są zalety stosowania wody ozonowanej do dezynfekcji powierzchni w basenach

  Stosowanie wody ozonowanej do dezynfekcji powierzchni basenów niesie ze sobą kilka korzyści:

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Jakie są zalety stosowania ozonu wodnego do dezynfekcji powierzchni?

  Ozonowanie oferuje kilka korzyści w zakresie dezynfekcji powierzchni

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Czy woda ozonowana może zastąpić środki czyszcząco-dezynfekcyjne w szpitalach?

  Tak, woda ozonowana wytwarzana przez generatory wodnego ozonu takie jak Sanzonate Aquaflow może skutecznie zastąpić tradycyjne środki dezynfekcyjne w szpitalach i innych placówkach medycznych. Woda ozonowana wykazuje silne właściwości dezynfekujące i aseptyczne, dzięki czemu może być wykorzystywana do utrzymania wysokich standardów czystości i higieny.

  Czytaj więcej…  

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */