fbpx
+48 58 352 09 73
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Maszyna czyszcząca comac innova 85 b comfort

maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort1
maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort3
maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort5
maszyna-czyszczaca-comac-innova-85-b-comfort.jpg7
Maszyna zasilana bateryjnie, szerokość pracy 850 mm, wydajność 5100 m2/h

Comac Innova Comfort to maszyna czyszcząca samojezdnaidealna do codziennego utrzymywania czystości w miejscach takich jak supermarkety, baseny, szkoły czy biurowce. Jest to możliwe dzięki zamontowanym urządzeniom zmniejszającym głośność sprzątania. Bardzo efektywna i łatwa w obsłudze.

CECHY MASZYNY SZORUJĄCEJ INNOVA COMFORT

 • Intuicyjne prowadzenie i proste sterowanie
 • Selektor programu pracymożesz ręcznie wybrać rodzaj aktywności, którą chcesz wykonać
 • Lekki, płynny układ kierowniczy zapewniający większą zwrotność
 • Dostęp z obu stron w celu zwiększenia praktyczności
 • Kierownica w pozycji pochylonej i super wygodny fotel z podłokietnikami zapewniają maksymalny komfort dla operatora
 • Standardoweprzednie i tylnereflektory LEDzapewniające maksymalną widoczność
 • Mechaniczny hamulec serwisowy i postojowy
 • Zbiornik rekuperacyjny otwiera się automatycznie dzięki sprężynie gazowej
 • Zestaw oświetlenia dodatkowego w standardzie w celu zwiększenia widoczności części, w których operator może przeprowadzić konserwację
 • Wbudowany prostownik na życzenie
 • Elementy biorące udział w codziennej konserwacji wyróżniają się żółtym kolorem
 • Przycisk bezpieczeństwado natychmiastowego zatrzymania maszyny i wszystkich aktywnych funkcji w sytuacji awaryjnej
 • Tryb ECO: naciśnięcie jednego przycisku obniża poziom hałasu, zmniejsza zużycie i zwiększa autonomię maszyny szorującej;

 

 

Opcje dodatkowe:

 • CED - Comac Electrostatic Disinfector: dzięki tej technologii szorowarka może myć, suszyć i jednocześnie rozpylać roztwór dezynfekujący
 • CFC - Comac Fleet Care: system zarządzania flotą, który pozwala zdalnie sprawdzać stan maszyn
 • CDS - Comac Dosing System: system umożliwiający oddzielne dozowanie wody i detergentu
 • CSF - Stały przepływ roztworu: system dystrybucji, który gwarantuje prawidłowe dozowanie roztworu na obie szczotki tarczowe, poprawiając skuteczność nawet w przypadku niskiego natężenia przepływu
 • FFS - System szybkiego napełniania: system do szybkiego napełniania zbiornika czystej wody nawet bez nadzoru operatora.Gdy zbiornik jest pełny, przepływ wody zatrzymuje się automatycznie.
 • Stop & Go: w przypadku chwilowego zatrzymania maszyny dozowanie roztworu zostaje przerwane, a szczotki zatrzymują się, aby zoptymalizować zużycie i zmniejszyć ilość odpadów

 

 

CED - Comac Electrostatic Disinfector

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, firma Comac, zawsze dbająca o środowisko, stworzyła możliwość wyposażeniaInnovyComfort w innowacyjne systemy i technologie mające na celu zwiększenie wydajności, efektywności ale przede wszystkim funkcjonalności.

Jedną z opcji dodatkowych jest system CED - elektrostatyczny dezynfektor Comac. Umożliwia on mycie, suszenie i dezynfekcję podczas jednego przejazdu maszyny!

Obsługa CED jest wyjątkowo prosta- podczas normalnej pracy szorowarka wyposażona w zestaw CED może spryskiwać roztworem odkażającym podłogi, powierzchnie pionowe i trudno dostępne miejsca. Dodatkowo górne turbiny zestawu CED wykorzystują technologię elektrostatyczną, co pozowala równomiernie pokryć każdą powierzchnię płynem dezynfekcyjnym. Jest to idealne rozwiązanie do szybkiego i skutecznego odkażania linii produkcyjnych, supermarketów, centrów handlowych, szpitali, magazynów, centrów logistycznych, stacji, portów i lotnisk.

Innova wyposażona w CED i CFC umożliwia śledzenie nie tylko czynności związanych z czyszczeniem, ale także interwencjami sanitarnymi, dzięki czemu można jeudokumentować.

 

CFC - Comac Fleet Care-Technologia firmy Comac do zarządzania flotą

Pozwala na lepsze zarządzanie flotą maszyn Comac. Dzięki cyfryzacji możliwa jest komunikacja z maszynami, zbieranie danych, przekształcanie ich w istotne i przydatne informacje, które są szczególnie przydatne w zarządzaniu operacjami sprzątania.

Przy wykorzystaniu komputera, smartfona czy tabletu, możliwy jest dostęp do pełnego i aktualnego przeglądu stanu maszyn w czasie rzeczywistym Pozwala to poprawić koordynację maszyn i zoptymalizować ich wydajność, oraz zmniejszyć koszty eksploatacji. Obsługa odbywa się za pośrednictwem aplikacji My.Fleet lub portalu CFC, gdzie można w dowolnym momencie poznać położenie, metody użytkowania, zużycie, wydajność, stan techniczny i wpływ na środowisko konkretnej maszyny lub całej floty znajdującej się na obiekcie.

KORZYŚCI

 • Pełny przegląd floty dostępny w dowolnym momencie, aby mieć dostęp do przydatnych i szczegółowych informacji
 • Łatwa analiza, rozwiązywanie problemów i konserwacja zapobiegawcza dzięki stałemu monitorowaniu stanu maszyn
 • Optymalizacja wykorzystania akumulatorów automatów szorujących poprzez monitorowanie cykli i warunków ładowania
 • Spersonalizowane alerty w przypadku anomalii, nieprawidłowego lub niezaplanowanego użycia z możliwością wyboru rodzaju powiadomienia, które chcesz otrzymywać
 • Szczegółowa dokumentacja pracy dzięki możliwości pobrania konfigurowalnych raportów za darmo i bez ograniczeń
 • Precyzyjna geolokalizacja floty
 • Zapobieganie ryzyku kradzieży, w razie potrzeby alarm pozwala na otrzymanie alertu w przypadku, gdy maszyna opuści wcześniej zdefiniowane miejsce pracy
 • Monitorowanie zużycia CO2 w celu oszacowania zużycia pojedynczej maszyny i całej floty
 • Poprawa zarządzania flotą i planowanie interwencji
 • Redukcja kosztów związanych z zarządzaniem, niewłaściwym użytkowaniem, interwencjami i naprawami w przypadku awarii
 • Możliwość konfiguracji niektórych parametrów maszyny w zależności od rodzaju dostępu do systemu

 

 

Zalety maszyny

 

Bardzo łatwa w użytkowaniu dzięki czterem gotowym programom wybieranym za pomocą pokrętła.

Wersja automatyczna jest wyposażona seryjnie w urządzenie Eco, zapewniające bardzo niski poziom ciśnienia akustycznego, dzięki czemu możliwa jest praca w miejscach, w których wymagane jest zachowanie ciszy, takich jak domy opieki lub szpitale, bez zakłócania spokoju osób w nich przebywających.

 

 

W razie przypadkowych uderzeń, podstawa automatycznie się chowa, a wycieraczka odczepia się, aby zapobiec uszkodzeniu maszyny oraz sprzętów.

Dostępny na zamówienie system CDS (Comac Dosing System) steruje prawidłowym dozowaniem wody i detergentu, umożliwiając zaoszczędzenie łącznie do 50% roztworu czyszczącego.

 

 

Dzięki swoim wymiarom, maszyna czyszcząca Comac Innovamoże być stosowana zamiast maszyny do czyszczenia podłóg obsługiwanej przez operatora stojącego na ziemi, umożliwiając tym samym zmniejszenie kosztów czyszczenia 1 m². Może przejść przez tradycyjne drzwi oraz może być przewożona w windach.

Automat myjący Comac Innova zostałwyposażonyw podświetlenie szczotek i gum w celu poprawienia widoczności w przypadku potrzeby wymiany bądź naprawy.

 

 

szerokość pracy [mm]
850
wydajność maszyny [m²/h]
5100
średnica szczotki [mm]
430
szerokość ssawy [mm]
1085
zbiornik zanieczyszczeń [l]
125
zbiornik detergentu [l]
110
dopuszczalne nachylenie [%]
18
moc silnika ssania [V/Hz - V/W]
24/310 V/W
moc silnika szczotek [V/Hz - V/W]
24/450 (2) V/W
maksymalna prędkość [km/h]
6
nacisk szczotki [kg]
30-60
obroty szczotki [rpm]
170
szerokość pada [cal]
16
podciśnienie [mbar]
160
wymiary maszyny (dł/wys/szer) [mm]
1495/1320/680
wymiary skrzyni bateryjnej (dł/wys/szer) [mm]
384/340/520
waga maszyny (bez baterii) [kg]
223
waga baterii [kg]
136
pojemność baterii [V/Ah]
4 x 6/210
moc silnika trakcji [V/Hz - V/W]
24/400 V/W
ilość szczotek
2
napięcie znamionowe [V]
24
minimalna średnica skrętu [mm]
1910
średnica koła trakcji [mm]
220
średnica tylnych kół elastycznych [mm]
300


  • Maszyna czyszcząca Comac Innova Comfort 85


Maszyna w standardzie nie zawiera szczotek, uchwytów, baterii i prostownika!

PrintEmail
Description


Nasza firma jest autoryzowanym dealerem samojezdnych maszyn czyszczących włoskiego producenta Comac. W ofercie mamy wiele modeli szorowarek samojezdnych z siedziskiem dla operatora. Różnią się między sobą wydajnością uzależnioną od szerokości głowic czyszczących oraz pojemności zbiorników. Nasi klienci najczęściej kupują urządzenia czyszczące samojezdne do czyszczenia garaży, magazynów, galerii handlowych i innych obiektów o dużym metrażu.

Maszyny czyszczące samojezdne - do szybkiego mycia podłóg

Praktyka udowadnia, że czyszczenie podłóg za pomocą maszyny samojezdnej jest o wiele szybsze aniżeli porównywalną szorowarką bez siedziska. To oznacza, że samojezdne szorowarki zapewniają o wiele większą wydajność pracy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że operator męczy się o wiele mniej aniżeli w przypadku obsługi maszyny bez fotela.

Szorowarki samojezdne - niska cena to nie wszystko

Przy zakupie samojezdnej szorowarki należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty ekonomiczne dotyczące użytkowania tego typu maszyny czyszczącej z siedziskiem w przyszłości. Porównując ceny zakupu urządzeń trzeba poznać:

- koszt zużycia szczotek oraz gum zbierających

- okres gwarancyjny

- cenę okresowych przeglądów technicznych

- szybkość reakcji serwisu

- dostęp do części zamiennych

- koszt usług serwisowych

Maszyny czyszczące samojezdne Comac - przewaga w obsłudze technicznej

Maszyny czyszczące Comac znane są z solidnej konstrukcji oraz niezawodności w użytkowaniu. Od momentu wprowadzenia pierwszego modelu szorowarki samojezdnej  importer postawił sobie za cel osiągnięcie najwyższej jakości obsługi technicznej. Szybki i tani serwis wykonywany za pomocą wykwalifikowanych pracowników pomógł w zdobyciu opinii rzetelnego i solidnego dostawcy samojezdnych maszyny czyszczących. Brak przestojów w pracy maszyn to zasługa natychmiastowej reakcji serwisu oraz optymalnego zapasu części zamiennych.

 • 17 kwiecień 2024

  Czy dezynfekcja wodą ozonowaną może działać przy czyszczeniu saun i jacuzzi?

  Tak, wyniki badań wskazują, że dezynfekcja wodą ozonowaną może skutecznie pomóc w czyszczeniu saun i jacuzzi/wann z hydromasażem.

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Jakie są zalety stosowania wody ozonowanej do dezynfekcji powierzchni w basenach

  Stosowanie wody ozonowanej do dezynfekcji powierzchni basenów niesie ze sobą kilka korzyści:

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Jakie są zalety stosowania ozonu wodnego do dezynfekcji powierzchni?

  Ozonowanie oferuje kilka korzyści w zakresie dezynfekcji powierzchni

  Czytaj więcej…  
 • 17 kwiecień 2024

  Czy generatory wodnego ozonu mogą zastąpić środki dezynfekcyjne w szpitalach?

  Tak, generatory wodnego ozonu takie jak Sanzonate Aquaflow mogą skutecznie zastąpić tradycyjne środki dezynfekcyjne w szpitalach i innych placówkach medycznych. Woda ozonowana wykazuje silne właściwości dezynfekujące i aseptyczne, dzięki czemu może być wykorzystywana do utrzymania wysokich standardów czystości i higieny.

  Czytaj więcej…  
 • 19 luty 2024

  Test porównanie szorowarek pionowych I-Mop NUC244NX Willmop

  To, która szorowarka pionowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, zależy od wielu czynników. Dokładnie przetestowaliśmy i oceniliśmy 5 szorowarek o wartości do 4500 EUR. Jeśli musisz dużo myć w ciasnych pomieszczeniach, to dobrym rozwiązaniem może być użycie szorowarki pionowej.

  Czytaj więcej…  

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 583 520 973
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */