
Duży, zasilany bateryjnie automat zbierająco – czyszczący TGB8572 angielskiej marki NUMATIC jest przeznaczony do intensywnej pracy na dużych powierzchniach np. magazynach, salach sportowych, hipermarketach itd. Wbudowana trakcja i zmienny nacisk szczotek umożliwiają perfekcyjne wyczyszczenie miejsc mocno zabrudzonych oraz operowanie na pochylniach. Niezawodność, wydajność i prostota obsługi czynią z modelu TGB8572 niezwykle praktyczne i niezawodne urządzenie do profesjonalnych zastosowań. Dedykowany do pracy na powierzchniach powyżej 3000m2.
Automat przeznaczony jest do codziennego, intensywnego sprzątania posadzek twardych. W trakcie jednej przejazdu automat nie tylko czyści podłogę, ale również szybko ją osusza. Dzięki temu powierzchnia jest gotowa do ponownego użytkowania w bardzo krótkim czasie. Urządzenie świetnie funkcjonuje w dużych pomieszczeniach i korytarzach.
Model TGB8572 jest zasilany czterema bateriami żelowymi (o łącznej pojemności 200Ah). Czas pracy urządzenia dochodzi do 5 godzin co pozwala na komfortowe operowanie automatem na dużym metrażu. Czas ładowania baterii oscyluje w granicach 9 godzin.
Automat zbierająco - czyszczący TGB8572 zaprojektowany został z naciskiem na łatwość obsługi i najwyższą jakość czyszczenia. Dwuszczotkowa konstrukcja gwarantuje wysoką wydajność i energooszczędność urządzenia. Wbudowana trakcja umożliwia efektywne sprzątanie również na powierzchniach o nachyleniu do 11 procent. Uchylany zbiornik wody brudnej wody oraz szybki dostęp do wszystkich podzespołów wpływają znacząco na bezproblemowe korzystanie z automatu.
Na jakich podłożach pracuje urządzenie TGB8572?
Rama nośna automatu TGB8572 zbudowana jest ze stali nierdzewnej, natomiast zbiorniki wykonane są z wytrzymałego materiału Structofoam® pozyskiwanego z recyklingu. Tworzywo charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie chemii, wody oraz uszkodzenia mechaniczne. Odbojniki zamocowane na stole szczotki oraz listwie ssącej chronią urządzenie jak i ściany przed uszkodzeniami.
Na środku uchwytu sterującego zainstalowany jest panel sterowania, który jest centrum operacyjnym użytkownika. Znajdziemy tam:
Numatic TGB 8570 to urządzenie czyszczące do mycia podłóg w dużych obiektach - salach sportowych, magazynach, halach produkcyjnych, galeriach handlowycg, garażach itp. Dzięki bogatym akcesoriom może czyścić i pielęgnować różne rodzaje podłóg.
Maszyna czyszcząca Numatic TGB 8572 posiada zbiorniki o pojemności 85 litrów każdy - na brudną i czystą wodę. Szerokość szczotki lub uchwytu padów czyszczących wynosi 72 cm, dzięki czemu ma większą wydajność pracy w porównaniu do konkurencji. Maszyna do mycia podłóg Numatic TGB 8572 jest zasilana czterema bateriami (czas pracy do 3,5 godzin), co pozwala na wygodne operowanie na dużym metrażu.
Kiedy zdefiniujesz problem w swoim obiekcie np. mocno zabrudzone podłogi, które ciężko jest wymyć ręcznie mopem albo uznasz, że warto przyśpieszyć proces mycia podłóg w swojej firmie
Maszyny do mycia podłóg są niezbędnymi urządzeniami do utrzymania czystości podłogi w miejscach takich jak biura, galerie handlowe, szkoły czy szpitale. Automatyczne maszyny do mycia podłóg ułatwiają dokładne, szybkie i komfortowe codzienne mycie, czyszczenie wszystkich rodzajów posadzek, zwłaszcza tych o większej powierzchni. W każdym pomieszczeniu, które wymaga mycia podłogi o powierzchni większej niż 100 m kw. warto jest rozważyć zastosowanie maszyny do mycia podłogi z uwagi na fakt, że mycie ręczne będzie trwało dłużej i będzie mniej dokładne. Używanie maszyn do mycia podłóg przynosi wiele korzyści, zarówno w kontekście efektywności, jak i wygody. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj https://www.haerson.pl/jakie-sa-korzysci-z-uzytkowania-maszyn-do-mycia-podlog
Dobór odpowiednich maszyn do mycia podłóg uzależniony jest od wielu czynników. Pierwszym kryterium jest sposób zasilania: do dyspozycji mamy maszyny do mycia podłóg kablowe (zasilane 230V) lub maszyny do mycia podłóg bateryjne. Drugim ważnym kryterium jest sposób prowadzenia: mamy do dyspozycji maszyny do mycia podłóg prowadzone przez operatora oraz maszyny czyszczące samojezdne z fotelem dla operatora. Maszyny do mycia podłóg prowadzone to takie, którymi operator steruje idąc za nimi. Takie maszyny do mycia podłóg mogą być wyposażone we własną trakcję, czyli napęd. Dzięki temu napędowi operator nie musi pchać maszyny podczas mycia podłogi, ale wystarczy, że nimi steruje posługując się uchwytem. Maszyny czyszczące z napędem są zasilane bateryjnie, dzięki czemu operatorowi łatwiej i szybciej jest posługiwać się urządzeniem.
Maszyna do mycia podłóg samojezdna to urządzenie o innej konstrukcji, przede wszystkim posiada kokpit sterujący z fotelem dla operatora. Operator maszyny do mycia podłóg siedzi wygodnie i steruje urządzeniem bez najmniejszej fatygi. Maszyna do mycia podłóg samojezdna jest zasilana bateryjnie i posiada swój własny napęd. Są duże i ciężkie, przez co wykorzystywane są z reguły do mycia podłóg i czyszczenia posadzek na dużych powierzchniach. Takie maszyny czyszczące z fotelem dla operatora mają bardzo dużą szerokość czyszczenia i duże, pojemne zbiorniki. Obecnie są również dostępne mniejsze maszyny czyszczące samojezdne, dzięki którym można sprawnie myć podłogi w pomieszczeniach typu hole i łączniki korytarzowe.
W ofercie producentów maszyn do mycia podłóg znajduje się wiele modeli za pomocą których można wykonać skuteczne mycie podłogi. Warto zwrócić uwagę, że różnią się one między sobą wieloma różnymi danymi technicznymi oraz oczywiście ceną. Łatwo dostrzec regułę, że im większa, bardziej wydajna maszyna do mycia podłóg, tym wyższa cena sprzedaży.
Dlatego przyjrzyjmy się i porównajmy, czym dokładnie różnią się między sobą poszczególne maszyny do mycia podłóg oraz dokładnie przeanalizujmy, jak poszczególne parametry techniczne wpływają na jakość i szybkość czyszczenia podłóg. Najbardziej charakterystyczne cechy maszyn czyszczących do mycia podłóg to:
Maszyny czyszczące mogą być zasilane za pomocą przewodu sieciowego lub baterii trakcyjnych. Maszyny do mycia podłóg z kablem są tańsze, ale niestety kłopotliwe jest ich wykorzystanie na przykład na sali restauracyjnej, gdzie trzeba omijać stoliki. Natomiast bateryjna maszyna czyszcząca do mycia podłóg oferuje pełny komfort użytkowania, można nią łatwo manewrować nawet w ciasnych pomieszczeniach i gęsto zastawionych meblami czy maszynami produkcyjnymi. Niestety maszyny do mycia podłóg na baterie są droższe i wymagają większej uwagi na właściwą eksploatację akumulatorów.
W profesjonalnych maszynach do mycia podłóg szerokość szczotki czyszczącej oraz pojemność zbiorników to kluczowe parametry, które przekładają się na wydajność pracy urządzeniem. Im większa szerokość szczotki lub szczotek szorujących w maszynie do mycia podłóg, tym większy metraż podłogi maszyna może wymyć za jednym przejazdem. Należy zwrócić uwagę na szerokość mycia podłogi, jeśli chcemy osiągnąć wyższą wydajność pracy. Jest to jeden z ważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny do mycia podłóg, a kolejne poznasz w tym artykule https://www.haerson.pl/czym-sie-kierowac-przy-zakupie-maszyny-czyszczacej
Podobnie ma się rzecz z pojemnością zbiorników. Im większe zbiorniki w maszynach do mycia podłóg, tym więcej roztworu czyszczącego mamy do dyspozycji, a to oznacza, że rzadziej będziemy zmuszeni do przerwania pracy podczas mycia podłogi w celu opróżnienia zbiornika z wodą brudną oraz ponownego napełnienia zbiornika z roztworem czyszczącym. Podsumowując powyższy wywód - im większa maszyna do mycia podłogi (czyli im większą ma szczotkę i zbiorniki), tym większa wydajność i szybkość pracy podczas mycia podłóg. Po dostawie maszyny do mycia podłóg na obiekt mamy obowiązek przeszkolić przyszłych użytkowników z obsługi maszyn czyszczących? Skrótowo przedstawia się to tak https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania/jak-obslugiwac-maszyne-czyszczaca-do-mycia-podlog
Jakie części do maszyn czyszczących? Automatyczne maszyny do mycia podłóg są zbudowane z wielu różnych części, akcesoriów i podzespołów. Przeczytaj ten artykuł, aby się przekonać, jakie części zużywają się najszybciej https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania/jakie-czesci-zuzywaja-sie-najszybciej-w-automatach-szorujaco-zbierajacych-do-mycia-podlog
Nie wszystkie maszyny czyszczące do mycia podłóg są ze złota... lub nie wszystko złoto, co się świeci. Jeśli zastanawiasz się, jakie kłopoty mogą Cię spotkać w związku z użytkowaniem maszyny do mycia podłóg, przeczytaj koniecznie ten artykuł https://www.haerson.pl/jakie-sa-najwieksze-problemy-z-uzytkowaniem-maszyn-czyszczacych
W naszej codziennej pracy doradców ds. sprzedaży maszyn czyszczących otrzymujemy wiele zapytań dotyczących niewłaściwego efektu pracy maszyn do mycia podłóg. Część użytkowników skarży się na kiepskie efekty czyszczenia posadzek za ich pomocą. Napisaliśmy krótki artykuł wyjaśniający dlaczego tak się dzieje, możesz go przeczytaj tutaj https://www.haerson.pl/akademia-sprzatania/dlaczego-niektore-maszyny-czyszczace-nie-myja-dokladnie-podlog
Odpowiedź na pytanie, czy lepiej kupić nową czy używaną maszynę do mycia podłóg, zależy od wielu czynników, takich jak Twoje wymagania, budżet oraz preferencje.
Zakup nowej maszyny do mycia podłóg ma swoje korzyści, takie jak:
Jednakże, nowa maszyna do mycia podłóg to znacznie większy wydatek finansowy, który może przekraczać możliwości budżetowe wielu firm czy przedsiębiorców. Ponadto, jeśli masz niewielki obiekt do czyszczenia, to zakup nowej maszyny może nie być konieczny, ponieważ starszy, używany model również może spełnić Twoje potrzeby.
Z kolei zakup używanej maszyny do mycia podłóg może mieć swoje zalety, takie jak:
Jednakże, kupując używaną maszynę do mycia podłóg, trzeba pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego, przetestowaniu wydajności i historii użytkowania. Co więcej, używana maszyna może wymagać częstszych napraw lub wymiany części, co zwiększa koszty eksploatacji.
Podsumowując, decyzja o zakupie nowej lub używanej maszyny czyszczącej zależy od Twoich potrzeb, budżetu oraz preferencji. Obie opcje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje przed podjęciem decyzji.
W ramach naszej Akademii Sprzątania przedstawiamy paktyczne porady i opisy produktów, które są wykorzystywane przez profesjonalistów do sprzątania.
Personel sprzątający pełni kluczową rolę w utrzymaniu czystości, higieny i estetyki w różnych typach obiektów zarówno komercyjnych jak na przykład biura, hotele, zakłady produkcyjne jak i instytucjonalnych typu szkoły, urzędy czy szpitale. Jeśli jesteś szefem zespołu sprzątającego lub prowadzisz firmę sprzątającą zwróć uwagę, że dbanie o pracowników sprzątania przynosi wymierne korzyści dla Ciebie i Twojej organizacji. Co więcej, naprawdę niewiele potrzeba, żeby zatrzymać pracownika sprzątającego na dłużej.
Czytaj więcej…Pracujesz w firmie sprzątającej? Sprzedajesz usługi sprzątania? Oto krótki poradnik dla sprzedawcy usług zabezpieczania podłóg, jak przekonać klienta, kierownika lub administratora obiektu do zakupu usługi polimeryzacji posadzek.
Czytaj więcej…Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest za kierownicą dostawczaka do przeprowadzek? Jazda z pełnym ładunkiem, manewrowanie w ciasnych miejscach, organizowanie przestrzeni, aby wszystko się zmieściło... Brzmi jak codzienność pani pokojowej z wózkiem hotelowym, prawda?
Czytaj więcej…Omawiamy jeden z najczęściej występujących problemów w łazienkach, prysznicach, spa, basenach, jacuzzi itp. Walką z kamieniem zajmuje się nie tylko personel sprzątający w hotelach, basenach, szpitalach, ale również większość osób na co dzień sprzątających w domach, które lubią mieć po prostu czyste i estetyczne otoczenie.
Czytaj więcej…Tak, woda ozonowana może być używana w sprzątaniu profesjonalnym. Ozonowanie wody to proces, w którym ozon (O3) jest rozpuszczany w wodzie. Ozon jest silnym środkiem utleniającym i może być używany do dezynfekcji.
Czytaj więcej…Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?
Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami