fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kategorie produktów

Numatic TT 4045 szorowarka do podłóg

Numatic_TT_4045__5534ca515b54f.jpgNumatic_TT_4045__5534ca515b54f.jpg
Najczęściej kupowana automatyczna szorowarka do podłóg. Dostępna ze szczotką szorującą 45 cm oraz zbiornikami 2x40 litrów. Następca popularnego modelu Numatic TT3450S.

Szorowarka do podłóg Numatic TT 4045 - ogólna charakterystyka

Najczęściej kupowana automatyczna szorowarka do podłóg o zasilaniu kablowym firmy Numatic. Dostępna ze szczotką o szerokości czyszczenia 45 cm oraz zbiornikami o pojemności 2x40 litrów. Następca popularnej szorowarki automatycznej Numatic TT3450S.

pokaz_zapytanie

Opis szczegółowy szorowarki do podłóg Numatic TT 4045

Profesjonalna szorowarka do czyszczenia podłóg oraz posadzek przemysłowych wykonanych z tarketu, kamienia, gresu, płytek ceramicznych, betonu itp, jednym słowem szorowarka przeznaczona do czyszczenia wszelkich typów podłóg twardych zmywalnych. Szorowarka Numatic TT 4045 przeznaczona jest do codziennego czyszczenia posadzek twardych - posiada 2 funkcje - szoruje podłogę i jednocześnie osusza czyszczoną powierzchnię. Doskonale nadaje się do czyszczenia małych i średnich powierzchni w sklepach, salach sportowych, małych magazynach, szpitalach i szkołach.

Zdjęcia szorowarki do podłóg Numatic TT4045

Automatyczna szorowarka do podłóg Numatic TT4045 została poddana zmianom pod koniec roku 2014, modyfikacji uległy zbiorniki zewnętrzne zgodnie z aktualnym designem maszyn czyszczących Numatic - zbiorniki dolne w kolorze ciemnoszarym, a zbiorniki płynu czyszczącego w kolorze niebieskim. Aktualnie szorowarka Numatic TT 4045 prezentuje się następująco:

szorowarka do podłóg Numatic TT4045 - wygląd ogólnyszorowarka do podłóg Numatic TT4045 - nowy separator
szorowarka do podłóg Numatic TT4045 - ruch głowicyszorowarka do podłóg Numatic TT4045 - nowa ssawa

Budowa szorowarki do podłóg Numatic TT 4045

Szorowarka Numatic zbudowana jest na ramie nośnej wykonanej ze stali nierdzewnej, zbiorniki płynów czyszczących wykonane zostały z tworzywa Structufoam odpornego na uderzenia. Operator tej szorowarki podłogowej posiada łatwy dostęp do wszystkich podzespołów sterujących pracą oraz unoszoną głowicę czyszczącą ułatwiającą montaż szczotki szorującej. Kolejna ważna cecha to wygodne napełnianie oraz opróżnianie zbiorników dokonuje się za pomocą węża rozciągliwego, dzięki czemu wzrasta wydajność pracy tą szorowarką automatyczną. Dodatkowo łatwy dostęp do wnętrza zbiorników zwiększa komfort ich czyszczenia po zakończeniu pracy.

Dane techniczne Numatic TT4045

 • Wydajność czyszczenia teoretyczna ~2000m2/h
 • Szerokość czyszczenia 450mm
 • Moc silnika szczotki 1500W
 • Moc silnika ssawy 1000W
 • Zasilanie ~230V
 • Długość przewodu 21m
 • Obroty 150 obr./min.
 • Szerokość szczotki szorującej 1x450 mm
 • Szerokość pada szorującego 1x16”
 • Pojemność zbiornika 2x40 l
 • Waga 65 kg
 • Wymiary 570x1030x1180mm

Wyposażenie standardowe do szorowarki Numatic TT4045:

 • szczotka szorująca
 • ssawa zbierająca-osuszająca
 • przewód zasilający
 • automat kompletny gotowy do pracy

Wyposażenie opcjonalne do szorowarki:

 • uchwyt padów PadLoc
 • pady szorujące do czyszczenia podłóg

gwarancjahaerson dostarczamyhaerson szkoleniehaerson serwishaerson

PrintEmail
Description


Maszyny czyszczące do mycia podłóg są nieodzownymi urządzeniami do utrzymania czystości podłogi w miejscach takich jak biura, galerie handlowe, szkoły czy szpitale. Automatyczne maszyny do mycia podłóg ułatwiają dokładne, szybkie i komfortowe codzienne mycie, czyszczenie wszystkich rodzajów posadzek, zwłaszcza tych o większej powierzchni. W każdym pomieszczeniu, które wymaga mycia podłogi o powierzchni większej niż 100 m kw. warto jest rozważyć zastosowanie maszyny do mycia podłogi z uwagi na fakt, że mycie ręczne będzie trwało dłużej i będzie mniej dokładne.

Podział maszyn czyszczących

Dobór odpowiednich maszyn czyszczących uzależniony jest od wielu czynników. Pierwszym kryterium jest sposób zasilania: do dyspozycji mamy maszyny do mycia podłóg kablowe (zasilane 230V) lub maszyny czyszczące bateryjne. Drugim ważnym kryterium jest sposób prowadzenia: mamy do dyspozycji maszyny czyszczące prowadzone przez operatora oraz maszyny czyszczące samojezdne z fotelem dla operatora. Maszyny do mycia podłóg prowadzone to takie, którymi operator steruje idąc za nimi. Takie maszyny czyszczące mogą być wyposażone we własną trakcję, czyli napęd. Dzięki temu napędowi operator nie musi pchać maszyny podczas mycia podłogi, ale wystarczy, że nimi steruje posługując się uchwytem. Maszyny czyszczące z napędem są zasilane bateryjnie, dzięki czemu operatorowi łatwiej i szybciej jest posługiwać się urządzeniem.

maszyna do mycia podłóg prowadzona

Maszyny czyszczące samojezdne to urządzenia o innej konstrukcji, przede wszystkim posiadają kokpit sterujący z fotelem dla operatora. Operator maszyny czyszczącej siedzi wygodnie i steruje urządzeniem bez najmniejszej fatygi. Maszyny do mycia podłóg samojezdne są zasilane bateryjnie i posiadają swój własny napęd. Są duże i ciężkie, przez co wykorzystywane są z reguły do mycia podłóg i czyszczenia posadzek na duzych powierzchniach. Takie maszyny czyszczące z fotelem dla operatora mają bardzo dużą szerokość czyszczenia i duże, pojemne zbiorniki. Obecnie są również dostępne mniejsze maszyny czyszczące samojezdne, dzięki kórym można sprawnie myć podłogi w pomieszczeniach typu hole i łączniki korytarzowe.

Jaka maszyna do mycia podłóg?

W ofercie producentów maszyn do mycia podłóg znajduje się wiele modeli za pomocą których można wykonać skuteczne mycie podłogi. Warto zwrócić uwagę, że różnią się one między sobą wieloma różnymi danymi technicznymi oraz oczywiście ceną. Łatwo dostrzec regułę, że im większa, bardziej wydajna maszyna do mycia podłóg, tym wyższa cena sprzedaży.

Dlatego przyjrzyjmy się i porównajmy, czym dokładnie różnią się między sobą poszczególne maszyny do mycia podłóg oraz dokładnie przeanalizujmy, jak poszczególne parametry techniczne wpływają na jakość i szybkość czyszczenia podłóg. Najbardziej charakterystyczne cechy maszyn czyszczących do mycia podłóg to:

 • - zasilanie: kablowe (230V) i bateryjne (24V)
 • - szerokość szczotki czyszczącej
 • - pojemność zbiorników
 • - wymiary

Zasilanie w maszynach do czyszczenia podłóg

Maszyny czyszczące mogą być zasilane za pomocą przewodu sieciowego lub baterii trakcyjnych. Maszyny do mycia podłóg z kablem są tańsze, ale niestety kłopotliwe jest ich wykorzystanie na przykład na sali restauracyjnej, gdzie trzeba omijać stoliki. Natomiast bateryjna maszyna czyszcząca do mycia podłóg oferuje pełny komfort użytkowania, można nią łatwo manewrować nawet w ciasnych pomieszczeniach i gęsto zastawionych meblami czy maszynami produkcyjnymi. Niestety maszyny do mycia podłóg na baterie są droższe i wymagają większej uwagi na właściwą eksploatację akumulatorów.

Wydajność mycia podłóg w maszynach czyszczących

W profesjonalnych maszynach do mycia podłóg szerokość szczotki czyszczącej oraz pojemność zbiorników to kluczowe parametry, które przekładają się na wydajność pracy urządzeniem. Im większa szerokość szczotki lub szczotek szorujących w maszynie do mycia podłóg, tym większy metraż podłogi maszyna może wymyć za jednym przejazdem. Należy zwrócić uwagę na szerokość mycia podłogi, jesli chcemy osiągnąć wyższą wydajność pracy.

Podobnie ma się rzecz z pojemnością zbiorników. Im większe zbiorniki w maszynach czyszczących, tym więcej roztworu czyszczącego mamy do dyspozycji, a to oznacza, że rzadziej będziemy zmuszeni do przerwania pracy podczas mycia podłogi w celu opróżnienia zbiornika z wodą brudną oraz ponownego napełnienia zbiornika z roztworem czyszczącym. Podsumowując powyższy wywód - im większa maszyna do mycia podłogi (czyli im większą ma szczotkę i zbiorniki), tym większa wydajność i szybkość pracy podczas mycia podłóg.

maszyna do mycia podłóg samojezdna

maszyna czyszcząca do mycia podłóg

Akademia sprzątania

W ramach naszej Akademii Sprzątania przedstawiamy paktyczne porady i opisy produktów, które są wykorzystywane przez profesjonalistów do sprzątania.

aktualności Numatic
 • 12 październik 2021

  Ankieta oceny szkolenia

  Czytaj więcej…  
 • 12 październik 2021

  Test sprawdzający po szkoleniu

  Czytaj więcej…  
 • 20 marzec 2020

  Aqua Partner Tablets tabletki do sporządzania roztworu dezynfekcyjnego

  TABLETKI DO SKUTECZNEJ DEZYNFEKCJI - Aqua Partner Tablets to tabletki rozpuszczalne w wodzie, przeznaczone do dezynfekcji powierzchni, materiałów i wyposażenia w obiektach prywatnych, publicznych i przemysłowych, do dezynfekcji powierzchni i urządzeń

  Czytaj więcej…  
 • 01 marzec 2020

  Jak myć i dezynfekować powierzchnie po koronawirusie?

  Prawdopodobnie już wkrótce koronawirus dotrze do Polski i pojawią się pierwsze przypadki zachorowań. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego i jak powinno się dokładnie dezynfekować powierzchnie, z którymi miał kontakt zarażony na koronawirusa.

  Czytaj więcej…  
 • 16 wrzesień 2019

  Planujesz założyć firmę sprzątającą?

  Chcesz zawodowo zajmować się sprzątaniem i zarabiać dobre pieniądze? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak uruchomić własną firmę sprzątającą
  tytuł Planujesz założyć firmę sprzątającą?

  Czytaj więcej…  

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce plików cookies

Zrozumiałem