fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Renowacja i zabezpieczenie podłogi drewnianej oraz parkietów.

 

 1. Czyszczenie podłogi płótnem Kartowym

 

Potrzebujemy:

- szorowarkę (np. Numatic HFM 1515)

- pad czarny

- płótna kratowe 120, 60

- pad czarny

- pad RedWood

 

renowacja podłogi

 

Dokładne oszlifowanie ma na celu usunięcie zalegających zanieczyszczeń z podłogi, resztek olejów wosku oraz lakierów ochronnych. Podłogę należy szlifować krzyżowo maszyną jednotarczową z płótnem kartonowym, przy czym zalecane jest przymocowanie płótna kratowego do czarnego pada. Ziarnistość 120 zalecana jest do parkietów jasnych o małym stopniu zużycia, natomiast ziarnistość 60 do podłóg mocno obciążonych woskiem / olejami czy ekstremalnie zabrudzonych. W sytuacjach kiedy przygotowujemy nową albo prawie nową podłogę drewnianą możemy wykorzystać pada RedWood do szlifowania zamiast płótna kratowego. Płótna kratowe należy kilkakrotnie obracać. W zależności od stopnia zabrudzenia 1 sztuka wystarcza na ok 10 – 20 m² powierzchni. Do stopni schodów drewnianych zaleca się używanie płótna szmerglowego (drobne).

 

 1. Zbieranie zeszlifowanego pyłu

 

Potrzebujemy:

- odkurzacz do pracy na sucho

czyszczenie podłogiczyszczenie podłogi drewnianej

 

Odkurzanie pyłu wykonuje się za pomocą odkurzacza do zbierania drobnych zanieczyszczeń na sucho. Płótna kratowe powinny zostać oczyszczone.

Bardzo dobrze sprawdza się metoda 'dostosowanie kolorystyczne'. W tym celu odkurzana jest tylko część pyłu. Pozostała część pozostaje wkomponowana w następnym kroku, przy użyciu Solex-u i pada, ponownie w porowatą bądź zniszczoną / wyblakłą podłogę. W ten sposób zawarte w nim pigmenty drewna mogą poprawić wygląd optyczny struktury parkietu. Na schodach w ogóle nie należy odkurzać pyłu i wykorzystać go następnie do 'dostosowania kolorystycznego'.

 

 1. Doczyszczanie posadzki na sucho.

 

Potrzebujemy:

- spryskiwacz ogrodowy

- środek do gruntownego czyszczenia na sucho SOLEX

- szorowarkę (np. Numatic HFM 1515)

- pad Redwood, Zielony

 

doczyszczanie posadzki

 

Właściwe czyszczenie gruntowne rozpoczynane jest poprzez rozpylanie odcinkami SOLEXu, środka do systemowego czyszczenia gruntownego na sucho. W tym celu, w zależności od wielkości powierzchni, do zbiornika pompowego rozpylacza powierzchniowego nalewane jest do 5 litrów SOLEXu (do mniejszych powierzchni wystarczy jedna butelka 1-litrowa).

 

Produkt SOLEX nie zawiera wody i rozpylany jest gęsto na drewno/parkiet. Rozpylacz powierzchniowy należy przy tym prowadzić jak najbliżej podłogi, aby zapobiec np. opryskaniu ścian. Z doświadczenia wynika, że 5 litrów SOLEXu wystarcza na 40 do 100². Rozbieżność w zużyciu wynika od stanu czystości podłogi. Po rozpyleniu środka na powierzchnię ok. 5- 8 m² użyta może zostać maszyna jednotarczowa z padem Zielonym albo Redwood. W zależności od kroku pierwszego, po szlifowaniu płótnem kartonowym w tym etapie powinniśmy pracować padem zielonym, pomijając wstępne szlifowanie, do gruntownego doczyszczania trzeba wykorzystać pada Redwood. Należy przy tym przed użyciem spryskać pada.

 

Podczas pracy z maszyną jednotarczową SOLEX rozpuszcza brud, który w większej części zbierany jest przez pada. Po przejechaniu ok. 5 m² powierzchni pad jest nasycony i rozprowadza Solex smugami. Razem z częściowo pozostałym pyłem Solex tworzy widoczną mieszankę, nabierającą konsystencję pasty. Dostosowanie kolorystyczne odbywa się tylko wtedy, jeżeli mieszanka zawiera wystarczającą ilość SOLEXu + pyłu. W momencie gdy widocznie zmaleje efekt czyszczenia pada, należy go obrócić. Z doświadczenia wynika, że jeden pad (obustronnie używany) wystarcza na ok. 20- 40 m² powierzchni użytkowej.

Przy czyszczeniu schodów sprawdziło się użycie padów ręcznych z trzonkiem o rozmiarach ok. 240x 100 mm.

 

 1. Zbieranie pozostałego brudu.

 

Potrzebujemy:

- mop bawełniany wysokiej jakości

- spryskiwacz ogrodowy

- środek do gruntownego czyszczenia na sucho SOLEX

zbieranie brudu

 

Po przejechaniu odcinka drewnianej podłogi/parkietu szorowarką na podłodze pozostają resztki zabrudzenia. Muszą one zostać zebrane w suchej postaci. Do tego celu używane są przede wszystkim mopy z bawełny. Przemywanie wykonywane jest stosunkowo pionowym prowadzeniem trzonka, szybkimi ruchami, metodą ósemkową. Na początku wycierania do sucha mopa należy lekko spryskać SOLEXem. W ten sposób będzie on od razu wiązał brud.

Sprawdziło się, aby nie pozostawiać lekko gęstej pasty na podłodze tak długo aż cały odcinek zostanie przejechany szorowarką. O ile czyszczenie to dopuszcza, należy w miarę szybko przecierać mopem.

Zostawiając pozostały brud zbyt długo na podłodze, przysycha on do podłogi i daje się jedynie usunąć poprzez ponowne spryskanie SOLEXem.

W zależności od ilości mieszanki mop w różnym czasie może się zabrudzić w takim stopniu, że musi zostać bezzwłocznie wymieniony na nowy.

Najlepsze efekty w czyszczeniu istniejących listew przypodłogowych osiągane są przy użyciu ścierki z mikrofazy spryskanej SOLEXem.

 

Technikę zabezpieczenia podłogi, czyli nakładania warstwy ochronnej opublikujemy wkrótce w drugiej części artykułu. Środki chemiczne oraz pozostałe sprzęty do renowacji podłóg można zakupić w sklepie http://www.euro-mop.pl.

Nasi doradcy chętnie udzielą dodatkowej pomocy i doradztwa pod numerem telefonu 609 133 034.

 

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */