fbpx
+48 609 133 034
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 YouTube  
kategorie produktów

Co należy wiedzieć o maszynach do mycia podłóg przed dokonaniem wyboru?

Przed dokonaniem zakupu maszyny do mycia podłóg warto zdobyć pewną wiedzę na temat tego, jakie są ich rodzaje, najważniejsze funkcje, czym się różnią między sobą. Dodatkowo koniecznie należy sprawdzić i porównać wydajność i koszty eksploatacji maszyny do mycia podłogi.

Rodzaje maszyn do mycia podłogi:

Na rynku dostępne są różne rodzaje maszyn do mycia podłóg:

Powyżej opisane maszyny do mycia podłóg różnią się między sobą konstrukcją, wydajnością, mobilnością oraz oczywiście kosztem zakupu i eksploatacji. Każda maszyna ma swoje określone zalety i wady, doradca techniczny pomoże wskazać optymalny wybór w celu dopasowania pod kątem indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Nie wiesz jaką maszynę czyszczącą wybrać? Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiedniej maszyny do mycia podłóg.

 

 

Omówmy poszczególne rodzaje:

Pionowa maszyna do mycia podłóg (mop szorujący)

Pionowy mop szorujący to inaczej mała kompaktowa maszyna do mycia podłóg o niewielkich gabarytach i małej pojemności zbiorników. Nadaje się idealnie do mycia podłóg o małej powierzchni 100-300 metrów kwadratowych. Jej największe korzyści to bezsmugowe mycie, oszczędność wody i detergentów oraz łatwe i komfortowe użycie.

Najlepsze zastosowanie to małe biura, restauracje, lobby hotelowe, fitnessy, sklepy, małe kliniki, niewielkie korytarze, klatki schodowe. Minusem tej maszyny do mycia podłóg jest fakt, że nie da się nią doczyścić bardzo zabrudzonych podłóg o utrwalonych i ciężkich zabrudzeniach tłuszczowych lub mineralnych.

TSM WILLMOP 35 B Szorowarka pionowa, idealna maszyna do mycia podłóg na małych powierzchniach (100-300 m kw2) typu: biuro, sklep, fitness, klinika, lobby hotelowe, mała restauracja

 

Automatyczna maszyna do mycia podłóg,

Najpopularniejszą, tzn. najczęściej kupowaną maszyną do mycia podłóg to tzw. automat szorująco-zbierający, nazywany również automatyczną szorowarką do czyszczenia podłóg. W porównaniu do pioniowej maszyny myjącej do podłóg (mopa szorującego) ma o wiele większe zbiorniki na czystą i brudną wodę oraz w zależności od modelu większą szerokość czyszczenia. Dzięki temu automatyczne maszyny do mycia podłóg mogą szorować o wiele większe powierzchnie podłóg i posadzek.

Automatyczne maszyny do mycia podłóg są najczęściej kupowane przez firmy sprzątające oraz personel takich obiektów jak szkoły, szpitale, markety, małe magazyny, hotele. Dzięki nim możemy myć podłogi w dużych pomieszczeniach typu sale gimnastyczne, duże hole, garaże, długie korytarze, duże sale restauracyjne i bankietowe.

 

Maszyna czyszcząca VISPA EVO ESSENTIAL o szerokości czyszczenia 44cm oraz 17-litrowych zbiornikach to idealna maszyna do mycia podłóg na małych powierzchniach (200-500 m kw2) w: przychodnia, korytarze biurowe, duża sala restauracyjna, sala biesiadna, salon motoryzacyjny, przedszkole, mała sala gimnastyczna

 

 

Comac Vega 65 BT o szerokości czyszczenia 66 cm oraz 115-litrowy zbiornikach to idealna maszyna do mycia podłóg na dużych powierzchniach (1000-2000 m kw2) w: magazynie, duża hala sportowa, galeria handlowa

 

Jednotarczowa szorowarka do podłóg

Jednotarczowa szorowarka do podłóg to maszyna czyszcząca, która służy przed wszystkim do doczyszczania mocno zabrudzonych podłóg. Ze względu na fakt, że nie zbiera ona wody, potrzebny jest do kompletu odkurzacz do zbierania wody, kóry pozwoli zebrać rozlany roztwór czyszczący i osuszyć podłogę. W zalezności od rodzaju i intensywności zabrudzeń nierzadko po takich czyszczeniu potrzebna będzie jeszcze dodatkowe przemycie podłogi zestawem do mopowania, aby przywrócić natursalne pH podłogi lub zlikwodowania smug (będzie je widać pod światło). Jest to maszyna do czyszczenia podłóg malo wydajna w pracy na dużych powierzchniach, ale w określonych przypadkach może być nieodzowna jak np. przy usuwaniu powłok polimerowych czy usuwaniu osadów kamiennych z porowatych płytek.

Gdzie i komu najczęściej sprawdzi się jednotarczowa szorowarka do czyszczenia podłóg? Na pewno firmom sprzątającym, któe świadczą usługi doczyszczania podłóg. Dodatkowo jednotarczowe szorowarki do podłóg sprzedajemy do doczyszczenia podłóg w szpitalach i szkołach przy polimeryzacji lub w hotelach, restauracjach (kuchnie) i basenach, gdzie personel ma kłopot z doczyszczaniem porowatych podłog antypoślizgowych.


TMB TP 43 G to szorowarka jednotarczowa do doczyszczenia miejscowego i renowacji podłóg w: hotelach, kuchniach, basenach, magazynach oraz do polimeryzacji podłóg w szpitalach, klinikach oraz szkołach

 

Samojezdna maszyna do mycia podłóg z fotelem dla operatora

Samojezdne maszyny czyszczące do mycia podłóg to duże urządzenia czyszczące, które są wyposażone w fotel dla operatora. Maszyną steruje się siedząc na niej w trakcie używania. Przewagą tych urządzeń nad maszynami pchanymi jest większa wydajność, czyli krótszy czas czyszczenia tej samej powierzchni. Podobnie jak automatyczne szorowarki do podłóg prowadzone samojezdne maszyny do mycia podłóg mają zróżnicowaną szerokość czyszczenia oraz różną pojemność zbiorników.


Comac Innova 55 B to samojezdna maszyna czyszcząca do mycia podłóg do: galerii handlowych, magazynów, zakładów produkcyjnych, terminali pasażerskich

 

Co więcej powinniśmy wiedzieć o maszynach do mycia podłóg 

Funkcje maszyn do mycia podłogi

Przed zakupem maszyny do mycia podłogi należy zastanowić się, jaką funkcję będzie spełniała. Czy kupujemy maszynę do bieżącego, codziennego mycia podłogi czy też ma służyć od czasu do czasu - na przykład mycie podłogi będzie dokonywane raz w tygodniu lub w miesiącu. 

Poza tym należy zidentyfikować rodzaj i intensywność zabrudzeń występujących na obiekcie, inna maszyna będzie nam potrzebna do doczyszczania podłogi, a inny rodzaj urządzenia do usuwania lekkich bieżących zabrudzeń.

Wydajność maszyn do mycia podłóg

Wydajność maszyny czyszczącej to jedna z najważniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem. Wydajność maszyny do mycia podłóg zależy od:

 • rozmiaru szczotek szorujących lub padów czyszczących - im większy wymiar szczotek tym większa wydajność czyszczenia, 
 • pojemności zbiorników na czystą i brudną wodę - im większy litraż zbiornikow tym większa wydajność pracy operatora,
 • rodzaju zasilania - kablowa maszyna do mycia podłóg będzie mniej wydajna od wersji bateryjnej

Każdy z powyższych parametrów ma wpływ na efektywność pracy operatora. Dla przykładu plączący się kabel pod nogami operatora i konieczność przerzucania go nad maszyną w trakcie omijania przeszkód może bardzo spowolnić pracę personelu sprzątającego. Kolejne spowolnienie pracy będzie miało miejsce podczas opróżniania i napełniania zbiorników - i dalej od miejsca serwisowania maszyny czyszczącej tym większe straty czasu będą występowały.

Koszty eksploatacji maszyn do mycia podłogi

Koszty eksploatacji maszyny czyszczącej podłogi, takie jak koszty prądu, detergentów, a także koszty serwisowania i wymiany części, powinny być uwzględnione w kalkulacji przed zakupem maszyny do mycia podłóg. Więcej na temat tego zagadnienia możesz przeczytać tutaj Jakie są koszty eksploatacji maszyn czyszczących?

Podsumowanie

Podsumowując, przed zakupem maszyny do mycia podłóg warto zdobyć wiedzę na temat różnych rodzajów maszyn, ich funkcji, wydajności i kosztów eksploatacji. Należy również wziąć pod uwagę markę i jakość wykonania maszyny, a także dostępność szkoleń i wsparcia technicznego ze strony producenta. Dzięki temu będzie można wybrać odpowiednią maszynę, która będzie spełniać potrzeby i oczekiwania użytkownika, a także zapewnić jak największą wydajność i oszczędność kosztów.

 

Najczęściej zadawane pytania na temat maszyn czyszczących do mycia podłóg:

 1. Jakie są korzyści z maszyn do mycia podłóg?
 2. Jakie są największe problemy z użytkowaniem maszyn czyszczących
 3. Co się zużywa najszybciej w maszynach czyszczących?
 4. Ile kosztuje maszyna do mycia podłóg?
 5. Dlaczego niektóre maszyny czyszczące nie myją dokładnie podłóg?
 6. Jak zbudowana jest maszyna do mycia podłóg
 7. Jak obsługiwać maszynę czyszczącą do mycia podłóg
 8. Co należy wiedzieć o maszynach do mycia podłóg przed dokonaniem zakupu?
 9. Czym się kierować przy zakupie maszyny czyszczącej?

Nowości

Masz pytania?
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jak finansować zakup urządzeń czyszczących?
Skąd pozyskać środki?

+48 609 133 034
 • Producenci

 • Działamy w całej Polsce

  Działamy na terenie całego kraju

  Organizujemy pokazy na terenie całego kraju, skontaktuj się z nami

 • Nasi klienci

 • Certyfikat rzetelności

 • Działamy w na terenie całej Polski: Obsługujemy klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Tobie profesjonalną opiekę i doradztwo w zakresie urządzeń i maszyn czyszczących Numatic.
 • Obsługujemy klientów: Dostarczamy urządzenia i maszyny do sprzątania angielskiej firmy Numatic dla firm sprzątających, szkół, przedszkoli, sklepów i marketów, magazynów, hal produkcyjnych, hoteli, pensjonatów, restauracji,  ośrodków sportowych, budownictwa.
 • Serwis i naprawa urządzeń czyszczących: Nasi klienci korzystają z wykwalifikowanego serwisu maszyn czyszczących Numatic. Dysponujemy mobilnymi technikami wyposażonymi w części zamienne i akcesoria. Realizujemy również serwis Numatic Door-To-Door.
 • Sprzedajemy markowe produkty: W naszej ofercie znajdziesz uznane na świecie urządzenia i maszyny czyszczące angielskiego producenta Numatic. Możesz być pewien wysokiej jakości sprzętu do sprzątania ich bezawaryjnej pracy przez długie lata.
 • W naszej ofercie znajdziesz: urządzenia i maszyny czyszczące, mopy profesjonalne i wózki do sprzątania, szorowarki i polerki do czyszczenia podłóg, odkurzacze biurowe i hotelowe, odkurzacze piorące i przemysłowe.
 • Zapewniamy profesjonalne szkolenia i doradztwo: Jesteśmy od ponad 10 lat w branży profesjonalnego sprzątania. Prowadzimy szkolenia i zapewniamy doradztwo dla tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty sprzątania i zwiększyć wydajność pracy.
/* */